00 800 67 89 10 11

01. června 2022 15:59 - 31. prosince 2024 15:59 | Brno

Odhalte s námi skrytý příběh rodiny Kleinů

Zábavná hra pro děti i dospělé vás provede Brnem až k našemu středisku.

Síť českých středisek Europe Direct se počínaje rokem 2021 zapojila do úspěšného projektu Skryté příběhy. Jde o mobilní geolokační hru, která umožňuje dětem i dospělým obohatit své výlety po zajímavých místech Česka o další rozměr. S aplikací pro chytré telefony s operačním systémem Android nebo iOS se vydáte na cestu v čase a prožijete dobrodružný příběh ve společnosti známých i polozapomenutých historických osobností.


A tak můžete např. během procházky Kroměříží pomáhat poslanci Karlu Havlíčkovi Borovskému, v Pardubicích baronu Arturovi Krausovi, v Klatovech sportumilovnému profesoru Jiřímu Guth-Jarkovskému, v Hradci Králové ambicióznímu starostovi Františku Ulrichovi a v Českých Budějovicích stát po boku dopravního inženýra Františka Antonína Gerstnera. A pokud Skrytým příběhům propadnete tak, jako my, můžete se ještě třebíčským židovským městem dobrat k tajemnému středověkému rukopisu, se starostou Janem Prokešem vytvořit velkou Ostravu a nebo odkrýt brněnský příběh rodiny Kleinů.


Bratři Kleinové pocházeli ze severu Moravy, odkud se však na začátku 19. století vydali za lepším právě k nám do Brna a jeho nejbližšího okolí. Přestože se zde realizovali ve všem možném i nemožném, tak nějak se na ně pozapomnělo. Zajímá vás, jaká je spojitost mezi progresivními podnikateli žijícími před dvěma staletími a dnešní Evropskou unií? Pak neváhejte a vydejte se v jejich stopách. Vaše cesta začne u železničního viaduktu kousek od brněnského hlavního nádraží a přibližně po hodině a půl vás zavede k našemu infocentru, kde nás můžete osobně navštívit a podělit se o své dojmy ze hry. 


Stáhněte si tedy aplikaci, příslušný mapový podklad (klidně v bezpečí své domácí wi-fi sítě, hru samotnou můžete absolvovat offline) a vydejte se vstříc dobrodružství. Franz Klein se synem už na vás čekají!