00 800 67 89 10 11

01. června 2022 15:59 - 31. prosince 2024 15:59 | Brno

Odhalte s námi skrytý příběh rodiny Kleinů

Zábavná hra pro děti i dospělé vás provede Brnem až k našemu středisku.

Síť českých středisek Europe Direct se počínaje rokem 2021 zapojila do úspěšného projektu Skryté příběhy. Jde o mobilní geolokační hru, která umožňuje dětem i dospělým obohatit své výlety po zajímavých místech Česka o další rozměr. S aplikací pro chytré telefony s operačním systémem Android nebo iOS se vydáte na cestu v čase a prožijete dobrodružný příběh ve společnosti známých i polozapomenutých historických osobností.


A tak můžete např. během procházky Kroměříží pomáhat poslanci Karlu Havlíčkovi Borovskému, v Pardubicích baronu Arturovi Krausovi, v Klatovech sportumilovnému profesoru Jiřímu Guth-Jarkovskému, v Hradci Králové ambicióznímu starostovi Františku Ulrichovi a v Českých Budějovicích stát po boku dopravního inženýra Františka Antonína Gerstnera. A pokud Skrytým příběhům propadnete tak, jako my, můžete se ještě třebíčským židovským městem dobrat k tajemnému středověkému rukopisu, se starostou Janem Prokešem vytvořit velkou Ostravu a nebo odkrýt brněnský příběh rodiny Kleinů.


Bratři Kleinové pocházeli ze severu Moravy, odkud se však na začátku 19. století vydali za lepším právě k nám do Brna a jeho nejbližšího okolí. Přestože se zde realizovali ve všem možném i nemožném, tak nějak se na ně pozapomnělo. Zajímá vás, jaká je spojitost mezi progresivními podnikateli žijícími před dvěma staletími a dnešní Evropskou unií? Pak neváhejte a vydejte se v jejich stopách. Vaše cesta začne u železničního viaduktu kousek od brněnského hlavního nádraží a přibližně po hodině a půl vás zavede k našemu infocentru, kde nás můžete osobně navštívit a podělit se o své dojmy ze hry. 


Stáhněte si tedy aplikaci, příslušný mapový podklad (klidně v bezpečí své domácí wi-fi sítě, hru samotnou můžete absolvovat offline) a vydejte se vstříc dobrodružství. Franz Klein se synem už na vás čekají!

!!! SOUTĚŽ !!!

Pro všechny, kteří se rozhodnou absolvovat trasu ještě před koncem prázdnin, navíc vyhlašujeme soutěž! Jakmile se vám podaří zdárně projít všech devět zastavení, získáte možnost pořídit si fotografii se svým historickým průvodcem. Když pak tuto fotku nahrajete na svůj Facebook či Instagram, označíte nás (@EuropeDirectBrno) a připojíte hashtag #EuropeDirectBrno, nebo nám fotku alespoň pošlete na e-mail brno@europe-direct.cz, zařadíme vás do zářijového slosování o dárkový balíček.


UPDATE! Jelikož letošní rok byl vyhlášen Evropským rokem mládeže, prvních 10 absolventů trasy od nás po návštěvě našeho kontaktního místa dostane jako dárek praktický látkový batůžek.


UPOZORNĚNÍ: U některých mobilních telefonů mohou nastat při pořizování závěrečné fotografie technické komplikace. V takovém případě se za námi zastavte osobně a něco už vymyslíme :)