00 800 67 89 10 11

15. říjen 2021 09:20 - 15. říjen 2023 09:20 | Jihlava

Třebíčský machzor

Víte, co je to machzor? A jaká další tajemství ukrývá židovské město v Třebíči? Dozvíte se to díky další trase Skrytých příběhů!

O Skrytých příbězích jste už možná slyšeli. Je to venkovní hra určená především dětem od 6 do 13 let, můžou ji ale hrát i dospělí. Hrou vás provází mobilní aplikace – jenže pozor: dívat se při ní musíte ne na obrazovku telefonu, ale na svět kolem sebe, a procvičíte si při tom své nohy i hlavy! Poznáte díky ní zajímavá místa, cestujete v čase i v prostoru, a z běžného rodinného výletu si tak můžete udělat neobyčejné dobrodružství.

K desítkám tras Skrytých příběhů po celém Česku nyní přibyla jedna i v Třebíči. Přenesete se v ní do 19. století a spolu s malým Isaacem Silbersteinem povedete napínavé pátrání. Provede vás křivolakými uličkami třebíčského židovského města až k tajemnému středověkému rukopisu – Třebíčskému machzoru.

Jak na to? Navštivte stránku Skrytých příběhů, zdarma si stáhněte do svého mobilního telefonu aplikaci, zaregistrujte se – a pak už můžete vyrazit do terénu na vybranou trasu.

Třebíčskou trasu pro vás pomáhalo připravit i Europe Direct Jihlava, informační centrum o Evropské unii. Ptáte se proč? Evropská unie totiž svými dotacemi přispěla k opravám některých staveb v třebíčském židovském městě. I díky tomu můžeme nyní v celé kráse obdivovat areál, který patří mezi největší a nejzachovalejší židovská města mimo Izrael, a je po právu zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Takže: hurá do Třebíče!