00 800 67 89 10 11

18. říjen 2021 11:33 - 31. prosinec 2022 11:33 | Hradec Králové

Salon republiky

Pomozte starostu Ulrichovi s výstavbou moderního Hradce Králové!

Slyšeli jste už o hře Skryté příběhy? Tato venkovní hra je určena pro děti od 6 do 13 let, ale určitě může bavit i zvídavé dospělé. Jak na to? Stačí si stáhnout mobilní aplikaci a vybrat si trasu, která je nejblíže místu, kde se právě nacházíte. Na své cestě budete řešit různé úkoly a rébusy. Některé vám možná zamotají hlavu, ale když se budete pořádně koukat kolem sebe, určitě si se všemi poradíte.

Proč vám o tom vyprávíme? K mnoha trasám po celé republice totiž přibyla i trasa příběhu významného hradeckého starosty Františka Ulricha, na jejímž vytvoření jsme se podíleli. Vyrazte v Ulrichových stopách, vyřešte všechny úkoly a odhalte, proč se Hradci Králové říká Salon republiky! Cestou uvidíte mnoho staveb, které byly zrekonstruovány díky dotacím EU. 

Trasa končí u budovy Knihovny města Hradce Králové, ve které sídlí i naše informační středisko Europe Direct. Když bude knihovna otevřená, můžete se za námi přijít podívat a říct nám, jak se vám trasa líbila. Pokud bude zavřeno, najdete alespoň schránku s pokladem. Své zážitky nám můžete napsat na ed@knihovnahk.cz.