00 800 67 89 10 11

10. září 2022 10:00 - 17:00 | Klatovy

Den otevřených dveří v Kulturním centru Pivovar Domažlice

Zveme Vás k návštěvě jedinečných prostor Kulturního centra – Pivovaru Domažlice, které bylo oceněno jako stavba roku 2020 Plzeňského kraje za dokonalé skloubení funkčnosti a moderního řešení stavby vzhledem k jejím památkovým hodnotám a stávajícímu urbanistickému řešení.

Kdy?   10. září 2022 od 10 do 17 hodin

Kde?   Kulturní centrum Pivovar Domažlice, Pivovarská 10

Tato oceněná budova nám letos otevře své brány v rámci dne otevřených dveří a návštěvníci se mohou těšit na komentovanou prohlídku celé budovy od půdy až po sklep, ve kterém sídlí známý domažlický pivovar. Celý den bude také možné si procházet jednotlivé výstavy a prostory. Čeká na vás zajímavě řešená galerie Hvozd na skleněných lávkách a nově otevřená výstava „Pozor, hranice! Achtung, Grenze!“, která představuje společnou historii Domažlicka a bavorského příhraničí.

A jaký doprovodný program jsme pro Vás připravili?

Pro děti i dospělé návštěvníky budou připraveny aktivity na různých stanovištích, za které je čeká odměna v podobě drobných cen. K dispozici bude také bezplatný fotokoutek, kde si budete moci pořídit fotografii na památku. Bude možné si vyzkoušet prohlídku různých projektů ze všech koutů republiky díky virtuální realitě, vyrobit si placku s vlastním designem či vyzkoušet malování na obličej.

Čeká nás také bohatý program na pódiu, na kterém se nám předvedou domažličtí dudáci, Klub seniorů Beseda a ZUŠ Domažlice. Svou činnost nám představí i řada partnerů z Plzeňského kraje. Těšit se můžete například na Biskupství plzeňské či Europe Direct Klatovy.

Registrovat se na komentované prohlídky můžete zde.

Kontaktní osoba: Taťána Jandová, Eurocentrum Plzeň (tel. 703 840 710, email tatana.jandova@mmr.cz)

Veškerý program v průběhu dne bude zdarma.

Pozvánka
Program akce