00 800 67 89 10 11

01. červenec 2022 00:00 - 31. srpen 2022 23:55 | Pardubice

Česká stopa v Evropě

Informační střediska Europe Direct Hradec Králové a Pardubice ve spolupráci s regionálními Eurocentry vyhlašují další ročník prázdninové fotosoutěže pro amatérské fotografy, tentokrát zaměřený na Čechy v Evropě a jejich přínos pro Evropskou unii pod vlivem předsednictví České republiky v Radě EU, stejně jako na dobrovolnictví a pobyty Čechů v zahraničí v rámci Evropského roku mládeže 2022. Zachyťte svými fotoaparáty úspěchy Čechů v zahraničí a zašlete nám svoji fotografii do jedné ze tří kategorií, a to v termínu 1. července - 30. září 2022!

Podařilo se Vám na cestách pomocí Vašeho fotoaparátu zachytit českou stopu v Evropě? Byla Vaše fotografie pořízena v některé z členských zemí Evropské unie? Pak neváhejte a pošlete nám ji na e-mail fotosoutez@euroskop.cz


Fotografie by měly zachytit české objevy, kulturu, tradice či pomoc v zahraničí v rámci jedné ze tří následujících kategorií:

·     Češi píší dějiny (architektura, objevy, kultura)

·     Češi cestují (jak cestujeme, zahraniční pobyty)

·     Češi pomáhají (dobrovolnictví, humanitární projekty).


Nejzdařilejší snímek v každé kategorii vybere odborná porota složená z profesionálních fotografů. Speciální cena veřejnosti bude udělena autorovi fotografie s nejvíce udělenými „to se mi líbí“ na FB profilu soutěže. Výherci získají hodnotné ceny v podobě poukázek na nákup fotoknihy či fotografického vybavení a další zajímavé ceny.


Více informací a pravidla soutěže naleznete na facebookové stránce soutěže https://www.facebook.com/fotosoutezEU/ a ve fotogalerii tohoto článku.


Soutěž se koná u příležitosti předsednictví České republiky v Radě EU a Evropského roku mládeže 2022.