00 800 67 89 10 11

01. únor 2022 00:00 - 30. červen 2022 00:00 | Klatovy

Cestujeme po EU se ZŠ Předslav

Ve spolupráci se Základní a mateřskou školou Předslav a naší hostitelskou organizací Úhlava, o.p.s., realizujeme v průběhu celého 2. pololetí ve školní družině nový program „Cestujeme po Evropské unii“.

Na úvod se děti dozvěděly, jak vypadá vlajka EU, kdy, proč a jak EU vznikla a další fakta o Evropské unii. Dále se děti seznámily s tím, že EU má 24 úředních jazyků a zjistily, jak se v každém z těchto jazyků řekne pozdrav „Dobrý den“/„Dobré ráno“.

Postupně se děti hravou formou seznamují s jednotlivými státy EU, jejich kulturou, památkami, zvyky a dalšími zajímavostmi. Cílem je získání základního povědomí o EU a členských zemích, pochopení jejího významu a propojení s Českou republikou. Vlaječku státu, který děti proberou, umístí do mapky EU na nástěnku. Na plakátky s fotografiemi zajímavostí a pamětihodností z jednotlivých států, které jsou vyvěšeny na zdi školní družiny, pak děti umisťují popisky k jednotlivým fotkám spojeným s danou zemí. Více je patrné z fotografií zveřejněných níže ve fotogalerii.

Informace o programu najdete také na webových stránkách školní družiny ZŠ a MŠ Předslav.