00 800 67 89 10 11

05. února 2024 12:52 - 04. března 2024 12:52 | Olomouc

EuropaSecura 2024

Soutěž EuropaSecura je určena všem studentům a studentkám SŠ, kteří mají zájem o aktuální dění a mezinárodní události, chtějí si rozšířit znalosti a zažít něco nezapomenutelného. V roce 2024 se uskuteční již 17. ročník.

Sestavte tříčlenný tým a zapojte se do unikátní několika kolové soutěže. Otestujte si své znalosti ve vědomostním testu, vžijte se do role expertů a expertek na bezpečnost a zažijte nezapomenutelný týdenní workshop s Armádou ČR a odborníky a odbornicemi na mezinárodní politiku. Tři nejlepší týmy vyhrají plně hrazenou exkurzi do Bruselu. Soutěžíme od března do června 2024. Díky dlouhodobé podpoře partnerů soutěže jsme schopni proplatit všechny náklady spojené s účastí, soutěž je tak otevřena všem.

Soutěž EuropaSecura je složena z těchto částí:

    1. Základní kolo – tříčlenné týmy vyplňují online vědomostní test (10. až 13. března 2024). Nejlepší týmy z každého kraje postupují do dalšího Krajského kola.
    2. Krajské kolo – studenti/ky nejprve vypracují bezpečnostní analýzu na zadaný aktuální konflikt a případně v ústní části diskutují a obhajují bezpečnostní analýzy před odbornou porotou a nejlepšími týmy ve svém kraji (konec března – květen 2024). Nejlepší tým v každém kraji postupuje do celostátního finále.
    3. Celostátní finále – jedinečný a komplexní 5denní workshop, který je pořádán v úzké spolupráci s Ministerstvem obrany a Armádou ČR na vojenské základně v Brdech v červnu 2024. Soutěžící budou plnit nejrůznější úkoly v terénu i na složitých jednáních jako diplomaté členských zemí EU.

Přihlašování je otevřeno do 4. března, studenti/ky se registruj sami, veškeré další informace naleznete zde.