00 800 67 89 10 11

20. listopadu 2023 00:01 - 24. listopadu 2023 23:59 | Karlovy Vary

Týden pro Digitální Česko

Co je digitalizace a jak na ni?

Digitalizace proniká do našich životů stále více. Již nyní fungují služby, které šetří náš čas a starosti při vyřizování úředních záležitostí v běžných životních situacích. Některé z nich můžeme začít používat hned teď, další postupně přibývají. Pomocí technologií se zjednodušují služby státu a ulehčují život občanům.

Digitalizace je ale také součástí podnikání a práce. Podle dostupných studií bude za pár let devět z deseti všech pracovních pozic vyžadovat digitální dovednosti. Umět využívat výhod technologií, stejně jako motivace a schopnost se celoživotně vzdělávat jsou pro dnešní dobu nutností.

Pro mladé lidi je to samozřejmost, ale starší lidé mohou mít problém se orientovat v rychle se měnícím prostředí přehlceném informacemi. Pro děti je zase důležitá bezpečnost v digitálním prostoru. Všechny nás začíná zajímat umělá inteligence, její efektivní využití a možná i obavy z jejího rychlého nástupu.

Na všechny tyto fenomény chce upozornit právě probíhající Týden pro digitální Česko.

Více než 80 partnerských organizací po celé ČR věnuje v tomto týdnu právě digitálním dovednostem přes 120 přednášek a workshopů.

Najdete je na webu https://budoucnostjedigitalni.gov.cz/ podle lokality, která vás zajímá.


Tato akce také upozorňuje na právě probíhající Evropský rok dovedností.


V Karlovarském kraji se k této akci přidala Městská knihovna Ostrov, Krajská knihovna Karlovy Vary a Inovační centrum INION.