00 800 67 89 10 11

31. října 2023 09:00 - 17:00 | Karlovy Vary

Festival knih – Na hranici

Znáte spisovatele, kteří píšou z pohraničí a o pohraničí?

Tradiční akce pro školy i širokou veřejnost ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary tentokrát s mottem Na hranici.


V úterý 31.10.2023 dopoledne uvítáme zaregistrované školy na tematickém dopoledni, kde budou absolvovat 4 vzdělávací bloky v různých prostorách knihovny. Vyslechnou si při nich přednášky k tématu česko-německé literatury, která se váže k historii nejen našeho regionu, ale i dalších území, které byly a stále ještě jsou poznamenány událostmi před a po 2. světové válce. Shlédnou video, které se touto problematikou zabývá a představuje ho na pozadí krásné přírody okolních Krušných Hor. Nebudou chybět ani informace o příležitostech pro mladé lidi v současné Evropě, soutěže ukazující rozmanitost jazyků a další hry a kvízy.


Odpoledne jsme si pro veřejnost kromě zajímavého videa připravili ještě výtvarnou dílnu, kde si můžete vyzkoušet dekorace z knižního papíru a vdechnout tak odloženým knihám druhý život. Jazykové soutěže a kvízy budou k dispozici i odpoledním návštěvníkům.


Těšíme se na vás spolu s kolegyněmi a kolegy z knihovny!