00 800 67 89 10 11

Nabídka publikací a audiovizuálních dokumentů

O službách EU Bookshop

EU Bookshop je internetové knihkupectví, knihovna a archiv publikací vydaných od roku 1952 až do současnosti. Naleznete v něm kolem 110 000 titulů a 235 000 odpovídajících elektronických verzí (publikace ve formátu PDF, elektronické knihy), a to ve více než 50 jazycích (mezi nimiž je samozřejmě také 24 úředních jazyků EU).

Publikace si můžete zdarma stáhnout a či objednat v tištěné podobě zde (bookshop).

Autorem velké většiny publikací, které jsou na stránkách EU Bookshop k dispozici, je některá z institucí EU. Stránky EU Bookshop provozuje a související služby poskytuje Úřad pro publikace Evropské unie, jenž sídlí v Lucemburku.

Vlastní publikace sítě Europe Direct v ČR

Vyberte si z přehledu publikací, které zdarma vydávají infocentra Europe Direct a které jsou k dispozici či k objednání na vybraných infocentrech.

Audiovizuální materiály EU

Evropské komise nabízí zdarma audiovizuální produkty pro široké využití. K dispozici a zdarma jsou videa, fotografie a zvukové vysílání evropských zpráv. Rovněž poskytuje materiály novinářům, kteří chtějí zpravodajsky pokrývat témata EU. Co Evropa přináší můžete sledovat také na Vaší obrazovce přímo přes internet nebo přes satelit (Europe by Satellite). Evropské audiovizuální materiály datují již od roku 1940.

Nabídku našich audovizuálních materiálů naleznete zde.

Fotografie

Poskytujeme rozsáhlé fotografické pokrytí všech hlavních zpráv týkajících se EU a nabízíme tematické ilustrační fotografie. Dostupné produkty archívních fotografií zahrnují události týkající se hlavních témat Společenství od roku 1950.

Videozáznam

Naše týmy zajišťují zpravodajství událostí z institucí Evropské unie: oficiální návštěvy, setkání, tiskové konference, podpis smluv apod. Živé vysílání událostí, zpravodajských souhrnů, info-clipů, videonahrávek a fotografií dobře ilustrují různé činnosti EU. Nabízíme také přístup k historickým a archivním dokumentům z dějin Evropské unie.

Audio

Poskytujeme denní zpravodajství ve vysílací audio kvalitě. Audiovizuální knihovna nabízí klíčové projevy v mnoha jazycích. Jde o prohlášení vydána hlavními aktéry při budování Evropy jako např. všechny významné události, jednání a dohody, které se odehrály.

Televizní informační služba Evropské komise: Europe by Satellite (EbS), nabízí živé přenosy hlavních událostí v EU i každodenní zpravodajství z EU institucí. Kromě toho nabízí záznamy nejnovějších zpráv a aktualit týkající se procesu integrace v Evropě. EbS se přenáší zdarma prostřednictvím satelitu a je rovněž k dispozici na internetové adrese.

Autorské právo

Tento materiál je nabízen zdarma pro informační a vzdělávací účely v souvislosti s tematikou EU.

Pro využití k jiným účelům je třeba získat předchozí schválení Central v audiovizuální knihovně Evropské komise. V žádném případě nesmí být materiály prodávány nebo pronajímány. Fotografie obsahující budovy a umělecká díla, mohou být použity pouze pro potřeby aktuálního zpravodajství.© Evropská unie, 2016.