00 800 67 89 10 11

Akce a události

V této části naleznete některé zajímavé odkazy na informace z různých oblastí, na něž se zaměřuje vědecká, odborná, vzdělávací a společenská činnost Evropské unie a EUROPE DIRECT.

Současný digitální svět

02.12.2021 18:00 | Liberec

EU versus Facebook a Google: jak zkrotit monopoly 21. století? Sociální sítě – přítel, nebo nepřítel lidstva? Jak budou vypadat technologie zítřka: samořídicí auta, virtuální realita, umělá inteligen...

Je nám líto, ale nenašli jsme žádné články…

Novinky z EU

Podívejte se, jaké akce momentálně probíhají a co se právě děje v Evropské unii.

Komise navrhuje aktualizovat pravidla pro cestování v EU

Evropská komise | 25.11.2021
Článek obsahuje stručné shrnutí - Evropská komise včera navrhla aktualizaci pravidel pro koordinaci bezpečného a volného pohybu v EU, která byla zavedena v reakci na pandemii COVID-19.
Více

Evropská demokracie: Komise stanoví nové předpisy pro politickou reklamu, volební práva a financování politických stran

Evropská komise | 25.11.2021
Článek obsahuje stručné shrnutí - Evropská komise dnes předložila návrh týkající se transparentnosti a cílení politické reklamy jako součást opatření zaměřených na ochranu integrity voleb a otevřenou, demokratickou debatu.
Více

Podzimní balíček k evropskému semestru: Evropa má z krize vyjít silnější a má být více ekologická a digitální

Evropská komise | 24.11.2021
Článek obsahuje stručné shrnutí - Evropská komise dnes zahájila cyklus evropského semestru pro koordinaci hospodářských politik 2022. Podzimní balíček k evropskému semestru zahrnuje roční analýzu udržitelného růstu, stanoviska k návrhům rozpočtových plánů zemí eurozóny na rok 2022, politická doporučení pro eurozónu a návrh Komise na společnou zprávu o zaměstnanosti.
Více

EU navrhuje zařadit na černou listinu dopravce, kteří se podílejí na napomáhání převaděčství migrantů nebo obchodování s lidmi

Evropská komise | 23.11.2021
Článek obsahuje stručné shrnutí - V rámci jednotné reakce Evropské unie na státem podporované zneužívání lidí jako nástroje pro politické účely na vnějších hranicích EU s Běloruskem Komise a vysoký představitel dnes navrhují opatření k předcházení a omezování aktivit dopravců, kteří se podílejí na obchodování s lidmi nebo na převaděčství migrantů do EU, případně mu napomáhají. Toto opatření bude dalším z nástrojů EU na podporu členských států postižených těmto hybridními útoky. Veškerá opatření přijatá v rámci tohoto nástroje by měla být doprovázena dalšími formami podpory, zejména humanitární pomocí.
Více

Zelená dohoda pro Evropu: Komise přijala nové návrhy, jejichž cílem je zastavit odlesňování, inovovat udržitelné nakládání s odpady a ozdravit půdu ve prospěch lidí, přírody a klimatu

Evropská komise | 17.11.2021
Komise dnes přijala tři nové iniciativy, které jsou nezbytné pro uskutečnění Zelené dohody pro Evropu. Komise navrhuje nová pravidla, která mají omezit odlesňování způsobené EU, a dále nová pravidla pro usnadnění přepravy odpadů uvnitř EU s cílem podpořit oběhové hospodářství a řešit problémy spojené s vývozem nelegálního odpadu a problémy s odpadem ve třetích zemích. Přináší také novou Půdní strategii, aby byla všechna evropská půda do roku 2050 ozdravená, odolná a dostatečně ochráněná. V dnešních návrzích Komise předkládá nástroje, jež mají umožnit přechod na oběhové hospodářství, chránit přírodu a rovněž zpřísnit environmentální normy v Evropské unii i ve světě.
Více