00 800 67 89 10 11

30. listopad 2022 17:00 - 19:30 | Jihlava

Dezinformace v dobách války

Co mají společného konflikt v bývalé Jugoslávii a konflikt v Ukrajině? Lze hledat paralely mezi minulými a současnými válkami (včetně těch informačních)? Jakou roli hrají v konfliktech dezinformace a média? Má smysl usilovat o dosažení světské spravedlnosti pro pachatele válečných zločinů?

Od začátku krvavého rozpadu Jugoslávie uběhlo v letošním roce již 31 let. Od té doby žila velká část Evropy v relativním klidu a to až do února 2022, kdy Rusko zaútočilo bezprecedentním způsobem na Ukrajinu. Přijďte si poslechnout strhující příběh bývalého vyšetřovatele Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii Vladimíra Dzuro, který vyšetřoval válečné zločiny páchané na území Chorvatska, doplněný o aktuální poznatky na poli dezinformací od Veroniky Krátke Špalkové.
Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty, Eurocentrum Europe Direct Jihlava a Vysoká škola polytechnická Jihlava by Vás rádi pozvali na debatu, která proběhne pod záštitou českého předsednictví v Radě EU.
Debata se uskuteční 30. listopadu od 17:00 v Historické aule na Vysoké škole polytechnické Jihlava (Tolstého 16, Jihlava).
Pro přihlášení na debatu využijte prosím tento formulář