00 800 67 89 10 11

03. listopadu 2022 18:00 - 19:30 | Liberec

Dny Evropských zemí, poznej Evropu: Švédsko (3.11.)

V rámci cyklu “Dny Evropských zemí, poznej Evropu”, Vás zveme do Švédska! Přednáší Hana Švolbová ze Skandinávského domu. Jsou Švédové odtažití blonďáci, kteří jenom chodí po lese, fandí hokeji a píší detektivky? Přijďte se o této zemi dozvědět více! ,)

V přednášce o největší severské zemi se tentokrát nezaměříme jen na cestovatelské tipy, ale na život běžných Švédů, na to, jaké vyznávají hodnoty, jak funguje jejich slavný sociální stát i proč mají pořád rádi krále. Podíváme se pod pokličku jejich hrnců, povíme si, co nejraději slaví, a nehlédneme i do knihoven, zda jsou skutečně plné detektivek. Posvítíme si na věci, které by vás při návštěvě Švédska mohly zaskočit nebo příjemně překvapit.


Přednáší:


Hana Švolbová (1982) vystudovala skandinavistiku a překladatelství na FF UK a v současné době překládá ze švédštiny a němčiny. V jejím překladu vyšla česky například díla Henninga Mankella či Jonase Jonassona. Patří do týmu Skandinávského domu, jehož posláním je prezentace kultury zemí evropského Severu v České republice.