00 800 67 89 10 11

04. října 2022 08:30 - 16:00 | Karlovy Vary

Rozhoduj o Evropě - Karlovy Vary

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu?

Krajský seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený studentům všech středních škol z Karlovarského kraje.

Seminář bude sestávat ze dvou částí:

  •  zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu,
  • debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života

Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na modelové zasedání institucí EU v lednu 2023 v Brně‼️

Datum: úterý 4. října 2022 od 8:30 do 16 hodin

Místo semináře: Krajský úřad Karlovarského kraje, ul. Závodní, Karlovy Vary

Na semináře v regionech naváže modelové zasedání institucí EU v lednu 2023 v Brně. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete na webu zde nebo na fb zde 

Případně můžete kontaktovat organizátory: akce@eutis.cz

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS. Regionální semináře projektu v České republice jsou uskutečněny díky spolupráci s Eurocentry spadajícími pod Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice.

Partnery projektu jsou EUROPE DIRECT Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Centrum pro evropskou politiku (Bratislava), Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Mediálním partnerem projektu v České republice je portál Euroskop.cz.