00 800 67 89 10 11

06. květen 2022 15:00 - 11. květen 2022 23:00 | Pardubice

Multikulturní týden

Dnes již neodmyslitelnou součástí východočeského kulturního dění v měsíci květnu je Multikulturní týden v Pardubicích. Letos se uskutečnil již 11. ročník tohoto festivalu rozličných kultur a jejich chutí. Cílem účinkujících i lektorů bylo přiblížit návštěvníkům nejrůznější kultury a vytvořit prostor pro netradiční setkání, vzájemné poznávání a neopakovatelné zážitky.

Ve spolupráci s mnoha partnery se nám podařilo sestavit zajímavý program. Od 6. do 11. května 2022 nabídl hudební i taneční vystoupení, sportovní aktivity, ochutnávky, výstavy, filmové projekce, debaty, autorské čtení či výtvarné dílny.

 

Jako obvykle Multikulturní týden přivítal osobnosti z celého světa. Objevil se na různých místech Pardubic včetně Příhrádku, Galerie města Pardubic, Univerzity Pardubice, Divadla EXIL, Divadla 29, Krajské knihovny v Pardubicích či Turistického informačního centra.


O oficiální zahájení festivalu se postarala páteční akce Pestrý Příhrádek. Atraktivní taneční i hudební koktejl doplnila ochutnávka cizokrajných specialit. Potěšily i sobotní taneční workshopy v Divadle EXIL. 

Neděle nabídla turnaj ve volejbaleRomský večer, který nabídl autorské čtení romských spisovatelek či projekci celovečerního dokumentárního filmu. 

Pondělní odpoledne ovládl Socioconstudentská konference Katedry sociální a kulturní antropologie Univerzity Pardubice a na večer byl připraven diskuzní program se zástupci Svazu Vietnamců v Pardubicích. Ti hovořili o příchodu první generace do Česka a o tom, jak se život této komunity vyvíjel až dodnes. Debatu hostil Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK).

Úterní Letem světem v prostorách pardubické univerzity představil to nejlepší z Brazílie, Indie, Mexika, Japonska, Anglie a Řecka. Nechyběly kvízy, ochutnávky, malování na obličej, indické tetování, origami, výroba karnevalových masek a další. Během Mexického večera představila bohatství hispánské kultury sopranistka Naomi Villegas. 

Několikahodinový maraton hudby, během něhož se představili známí čeští interpreti a kapely, nabídla akce EUFORIA STAGE. V prostoru akce nechyběly zábavné aktivity, soutěže, zajímavé besedy a informační sekce představující priority nadcházejícího českého předsednictví EU. 

Jsme moc rádi, že se Multikulturní týden vrátil po dvouleté pauze způsobené epidemií koronaviru zpět a podle reakcí návštěvníků potvrdil, že má stále co nabídnout.