00 800 67 89 10 11

11. květen 2022 15:00 - 17:00 | České Budějovice

Kulatý stůl „Budoucnost Evropy?“

Pojďte diskutovat ke kulatému stolu na téma „Budoucnost Evropy!“

Válka vyvolaná Ruskem na Ukrajině hluboce naruší evropskou geopolitiku, ale také ukázala sílu Evropské unie, která byla schopna rychle a jednomyslně uplatňovat rozhodnutí. Rovněž vynesla na světlo energetickou závislost Evropy na Rusku a nutí tak Evropskou unii připravit se na transformaci v oblasti energetiky. Jak ale v současné katastrofické klimatické situaci zajistit, aby byl tento přechod udržitelný a ekologický a jak zajistit volný pohyb zboží a osob v EU?


U příležitosti francouzského předsednictví v Radě EU a nadcházejícího předsednictví ČR bychom chtěli podnítit diskuzi o tom, jak by mohla vypadat budoucnost Evropy. 


Jak se bude Evropská unie vyvíjet v tomto napjatém geopolitickém kontextu, když v tak krátké době přijme velké množství uprchlíků a jak bude zajištěn udržitelný a ekologický energetický přechod?


Pojďte si o těchto tématech popovídat s hosty:


  • Jana Hybášková Ministerstvo zahraničních věcí, europoslankyně 2004-2009, velvyslankyně ČR v Kuvajtu a Kataru, velvyslankyně EU v Iráku a Namibii
  • Jan Poruba - Ministerstvo průmyslu a obchodu, Sekce Evropské unie a zahraničního obchodu, Odbor evropských záležitostí a vnitřního trhu
  • Zuzana Fišerová - Ministerstvo spravedlnosti, Sekce mezinárodní a evropské spolupráce, Mezinárodní odbor civilní
  • Jaroslav Hubata-Vacek - bývalý dlouholetý ředitel Francouzsko-české obchodní komory, současný ředitel ZŠ a MŠ Černovice a ekologický farmář (Ekofarma Myslov)

Moderátorem diskuze bude Ivo Petrů (Filozofická fakulta JU).


Kdy: středa 11. května 2022 v 15:00
Kde: Filozofická fakulta Jihočeské univerzity, Branišovská 31a

Organizátoři akce jsou: Alliance Française Jižní Čechy, Filozofická fakulta JU, Eurocentrum České Budějovice a Europe Direct České Budějoivce.

Těšíme se na vás!