00 800 67 89 10 11

02. leden 2022 09:44 - 31. prosinec 2022 09:44 | Klatovy

Hra Evropské osobnosti v Klatovech

Přijeďte se podívat do Klatov, našeho hostitelského města! Kromě řady pamětihodností a zajímavých míst, se můžete seznámit také s několika významnými osobnostmi, které se v Klatovech narodily, nebo tu nějakou dobu pobývaly.

Díky zábavné on-line hře Evropské osobnosti v Klatovech se projdete centrem města a navštívíte nejeden rodný dům nebo bydliště některé z těchto osobností. Ke hře potřebujete mobilní telefon (nebo jiné chytré zařízení) a zhruba hodinu času. Spouští se po naskenování QR kódu. Hru připravila Kateřina Vágnerová se svými kolegy ze spolku Klatovy 21. Začíná u budovy bývalého dominikánského kláštera, která je mj. sídlem našeho informačního střediska EUROPE DIRECT Klatovy. A první osobností, se kterou se seznámíte, bude prof. Alexandr Ort (1926–2014) - klatovský rodák, historik, politolog a vysokoškolský pedagog, který se zabýval zejména českou i zahraniční politikou a mezinárodními vztahy. V r. 2001 byl také jedním ze zakladatelů obecně prospěšné společnosti Úhlava, která je hostitelskou organizací našeho „édéčka“. Za svého života byl velkým zastáncem myšlenky evropské integrace a jeho přáním bylo, aby se nově zrekonstruovaný objekt bývalého dominikánského kláštera v Klatovech stal jakýmsi „Domem Evropy Klatovy“. Právě  společnost Úhlava a od loňského roku i  EUROPE DIRECT Klatovy se svou činností snaží tuto jeho ideu naplňovat.

Před dokončením je také další on-line hra, která se zaměřuje pouze na jednu z klatovských osobností. Na jakou, to se dozvíte v polovině března, kdy bude spuštěna kampaň k této hře, která je součástí Skrytých příběhů.  Budeme Vás o ní samozřejmě informovat i prostřednictvím těchto stránek.