00 800 67 89 10 11

10. leden 2022 18:00 - 19:30 | Jihlava

Film (online): Cizinec v ráji

Filmový večer Europe Direct Jihlava ve spolupráci s Městskou knihovnou Jihlava proběhne tentokrát online, a to na základě předchozí registrace na emailu: jihlava@europe-direct.cz, kdy poté obdržíte v den konání události pokyny ke shlédnutí snímku, a to od 18:00 v pondělí 10. ledna 2022.

Promítán bude dokumentární film "Cizinec v ráji" původem z Nizozemska od režiséra Guido Hendrikxe z roku 2016. 

O filmu:
"Co od Evropy vlastně chcete? Jsme pro vás jen rajská zahrada, jejíž plody můžete ve velkém otrhat? Podobné otázky slýchávají vyčerpaní imigranti, kteří právě překonali moře a připluli k evropským břehům.  
Hlavní postavou dokumentu o dilematech migrace je belgický herec Valentijn Dhaenens, který v úloze mentora na svých přednáškách konfrontuje imigranty s modelovými reakcemi Evropanů na jejich příchod. Varovat před problémy, nebo podpořit sny o lepším životě? Kdo dostane šanci v Evropě zůstat a na základě jakého klíče ho vybrat? Jisté je jedno: o vstupu do „ráje“ rozhodují daleko složitější mechanismy než pouhé odhodlání a vůle cizinců. Podle kterého scénáře se sehraje jeden z největších příběhů naší doby – příběh o migraci, naději a deziluzi, ve kterém jsou všichni nuceni hrát nějakou roli?"

V původním znění s českými titulky.
Stopáž: 73 min.

Shlédněte trailer.