00 800 67 89 10 11

01. prosinec 2021 00:05 - 31. prosinec 2021 23:55 | Pardubice

Prosinec s tématem tradice

Čím se budeme zabývat v prosinci? Téma měsíce bude věnováno tématu Evropa tradiční. Připomeneme ho v informačních panelech na sociálních sítích.

Dozvíte se od nás například, které památky se mohou pyšnit titulem Evropské dědictví a co je potřeba k tomu, aby tento titul získaly. Některé z nich máme i v Česku. 

S tímto tématem vám přiblížíme i prestižní ocenění Europa Nostra, které si připomínají už 20. výročí. Soutěží v něm nejinspirativnější evropští architekti, řemeslníci, odborníci na kulturní dědictví, profesionálové, dobrovolníci, veřejné a soukromé instituce i místní komunity. 

Na období 2021 – 2027 jsou připraveny prostředky na podporu vašich projektů v oblasti kultury. Více už prozradí panel Kreativní Evropa

Připomeneme vám, že máte stále možnost podělit se o své nápady, jak zlepšit život v Evropě například v tématech vzdělávání, kultura, mládež, sport a demokracie v rámci Konference o budoucnosti Evropy. 

Prostřednictvím výstavy Bulharští Češi se přenesete do doby před 150 lety a poznáte příběhy Čechů, kteří se tehdy rozhodli odejít do Bulharska podporovat zemi napříč všemi obory. Výstavu si můžete přijít prohlédnout do Turistického informačního centra Pardubice do konce roku 2021.

Spustíme novou hru v aplikaci Skryté příběhy, ve které představíme příběh pardubického rodáka barona Artura Krause, který se významně podílel na rozvoji města v mnoha oblastech. 

Nadále budeme také pokračovat v našich akcích i aktivitách pro školy. Máme připraveny speciální vánoční programy o tradicích v zemích EU. Probíhá i projekt Vánoční výměna dekorací, v rámci kterého školy v různých zemích EU navazují kontakty i pro budoucí spolupráci. 

A zapojíme se jako každý rok do projektu EU Christmas Lights, který organizuje Europe Direct Madeira a představuje vánoční výzdobu různých evropských měst. Fotobanku najdete na našem Facebooku. 

To vše nabídneme v prosinci.