00 800 67 89 10 11

02. prosinec 2021 18:00 - 19:00 | Liberec

Současný digitální svět

EU versus Facebook a Google: jak zkrotit monopoly 21. století? Sociální sítě – přítel, nebo nepřítel lidstva? Jak budou vypadat technologie zítřka: samořídicí auta, virtuální realita, umělá inteligence? Kybernetická zločinnost a kybernetická válka: jak se změnila rizika kolem nás? Ptát se můžete na cokoliv, co Vás zajímá a co souvisí s digitálními technologiemi! Pořádáno na den počítačové gramotnosti.

Debatovat bude:

Petr Koubský je redaktorem pro vědu a techniku v Deníku N. Dříve pracoval jako programátor, byl odborným novinářem zaměřeným na počítače a telekomunikace, napsal a přeložil několik knih, byl konzultantem pro počítačové firmy, učil na pražské VŠE a na FF UK. Každý týden už po řadu let komentuje technologická témata v pořadu Online Plus na rozhlasové stanici ČRo Plus.

Moderuje: 

Petr Krčmář je šéfredaktorem serveru Root.cz, správcem serverů a odborným školitelem v oblasti informačních technologií. Vystudoval
elektroniku se zaměřením na počítačové systémy a poté mediální studia naŠkvoreckého Literární akademii. Napsal dvě knihy, spolupořádá odborné konference a setkání a pravidelně publikuje v nejrůznějších médiích.

Vysíláno na facebooku Eurocentrum Europe Direct Liberec. 

Odkaz na událost ZDE

Evropské debaty: největší výzvy v současném digitálním světě