00 800 67 89 10 11

12. listopad 2021 13:50 - 31. prosinec 2021 13:50 | Jihlava

Ježíškova pošta

Popřejte s námi krásné Vánoce do dalších evropských zemí!

Blíží se čas adventní a s tím spojená tradice zasílání vánočních pohlednic rodině a kamarádům. Je trochu škoda, že v dnešní době tradiční papírové pohlednice nahrazují elektronická vánoční přání – vždyť historie klasických papírových pohlednic sahá až do 19. století, kdy ve Velké Británii obchodník Henry Cole chtěl popřát příjemné Vánoce svým známým v řadě zemí světa. Od této doby se pohlednice začaly prodávat a šířit do ostatních koutů světa.

 

Mezi nejoblíbenější náměty vánočních pohlednic patří zimní příroda, vánoční stromeček, ozdoby a věnce či Ježíšek a andělé. Známé jsou i obrázky od Josefa Lady. Vánoční přání se tak mohou stát doslova uměleckým dílem!

 

Jak by vypadala vaše vlastní pohlednice zobrazující typické české vánoční symboly?


Pojďte s námi popřát příjemné Vánoce do dalších evropských zemí. V ostatních členských státech Evropské unie se nachází 412 informačních středisek Europe Direct, z nichž vybraná od nás obdrží dětmi ztvárněné vánoční přání.

 

Komu je aktivita určena?

Ježíškova pošta je určena pro děti ze všech mateřských škol a prvního stupně základních škol v Kraji Vysočina. Aktivity se účastní přímo děti, ale komunikaci s námi mají samozřejmě na starosti školy.

 

Co mají děti za úkol?

Děti mají za úkol nakreslit na líc pohlednice obrázek symbolizující české Vánoce. Poté si děti vyberou za pomocí paní učitelky zemi Evropské unie, kam bude pohlednice poslána. Paní učitelka ukáže dětem vlajku vybrané země, kterou děti nakreslí spolu s českou vlajkou do dolní části na rubu pohlednice (k textovému poli). Starší děti ZŠ si navíc mohou dohledat znění vánočního přání v jazyce vybrané země a na pohlednici jej napsat. Pohlednice by měla mít velikost A5 čtvrtky. Jména dětí na pohlednice neuvádějte!

 

Zástupci Eurocentra a Europe Direct poté vyberou nejpovedenější pohlednice. Dopíší na ně vzkaz a vyberou konkrétní pobočku Europe Direct v zemi, kterou děti zvolily, a pohled odešlou.

 

Jak se zapojit?

Pohlednice zasílejte do 10. prosince 2021, a to poštou na adresu Europe Direct Jihlava, Fritzova 4260/4, 586 01 Jihlava. Dílka můžete přinést i osobně po předchozí domluvě (jihlava@europe-direct.cz, 702 084 532).

 

Na co se mohou těšit ti nejlepší?

Odměněny budou mateřské a základní školy s nejvyšším počtem zapojených dětí.

 

Přejeme Vám pohodový adventní čas prožitý ve zdraví!