00 800 67 89 10 11

09. listopad 2021 18:00 - 20:00 | Brno

Kandidátské země EU

Chcete se dozvědět více o současných vztazích zemí Balkánu s Evropskou unií? Zajímá Vás, jak pokračuje vyjednávání vstupu jednotlivých kandidátských zemí?

9. 11. 2021 od 18:00 se můžete těšit na přednášku s tématem „Kandidátské země EU“, která proběhne ve velkém konferenčním sále Knihovny Jiřího Mahena na Kobližné 4.
Přednášet bude Mgr. Vladimir Đorđević, Ph.D., který působí jako odborný asistent na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity a externě vyučuje také na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Letos publikoval například Regional security cooperation revisited: the Western Balkans as the future security provider a The Politics of Recognition and Engagement: EU Member State Relations with Kosovo.
Můžete si také přečíst knížku, Balkanizing Europeanization, kde se spoluautorem Mgr. Vladimirem Vučkovićem, Ph.D. pojednávají o boji proti korupci a regionálních vztazích v zemích bývalé Jugoslávie, jako je Bosna a Hercegovina, Kosovo, Severní Makedonie, Černá Hora a Srbsko. Cílem knihy je zjistit míru efektivity vlivu EU na domácí strukturální změny na západním Balkáně. Autoři poukazují na omezený dopad EU na západní Balkán.
Přednáška je cílená jak na studenty, tak na širokou veřejnost.
Máte-li jakýkoliv dotaz, můžete se na nás obrátit na e-mailu brno@europe-direct.cz nebo přímo na Facebookové události.
Akce je zdarma, registrace není nutná.
Každý účastník akce musí dle hygienického opatření vlády České republiky splňovat pravidlo O-N-T. To znamená, že je nutné na místě podepsat čestné prohlášení, že splňujete alespoň jednu z následujících podmínek:
1. kompletně ukončené očkování alespoň 14 dní před konáním akce.
2. oficiálně potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní před konáním akce
3. oficiální POC (antigenní) test ne starší než 24 hodin před konáním akce
4. oficiální PCR test ne starší než 72 hodin před konáním akce