00 800 67 89 10 11

13. říjen 2021 12:58 - 12:58 | Karlovy Vary

Setkání středisek Europe Direct

ED Karlovy Vary a ED Vogtland. Pracovní setkání a plány na rok 2022.

Dne 30.9.02021 jsme se v Karlových Varech setkali se zástupci střediska Europe Direct Vogtland, které působí v německém Plavně. Navázali jsme již v létě neformální spolupráci při pořádání soutěžního dopoledne na přeshraničním táboře pro mládež na Božím Daru a společně jsme se také zúčastnili Hraničních slavností v Lubech. Hostitelskou organizací pro ED Vogtland je EUREGIO EGRENSIS pracovní sdružení Sasko/Durynsko.

Za Europe Direct Vogtland na setkání byli - jednatel EUREGIA EGRENSIS pan Steffen Schönicke a paní Pavlína Kellerová, projektová manažerka EUREGIA EGRENSIS. Za Europe Direct Karlovy Vary se zúčastnili  - ředitel Odboru komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR JUDr. Mgr. Igor Blahušiak a Ing. Jana Michková a Markéta Novotná, regionální koordinátorky Eurocentra Karlovy Vary.

Navzájem jsme se informovali o našich dosavadních aktivitách, především těch s úzkým vztahem k podpoře Evropské unie. Našli jsme řadu společných témat a plánovali, jak bychom mohli v dalším roce dále spolupracovat. Rozhodně se obě střediska ED v příštím roce chtějí věnovat mladým a tematu digitalizace a Zelená Dohoda pro Evropu. Dále jsme diskutovali o tom, jak zapojit veřejnost do Konference o budoucnosti Evropy.

Sledujte náš facebook  a dozvíte se o našich společných akcích včas!