00 800 67 89 10 11

06. říjen 2021 08:30 - 16:00 | Liberec

Rozhoduj o Evropě

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky"!

Prezenční seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený všem žákům středních škol z Libereckého kraje.
 
 Seminář bude sestávat ze částí:
- zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu,
- debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života v rámci Konference o budoucnosti Evropy.
 
- Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na modelové zasedání institucí EU v polovici prosince 2021 v Brně.

Místo semináře: Krajský úřad Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, 46001 Liberec
 Přihlašovaní: https://form.typeform.com/to/xfNrdNkO

Během semináře budeme dodržovat zvýšené hygienické opatření
 
- Na semináře v regionech naváže modelové zasedání institucí EU v polovici prosince 2021. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Projekt je součástí Konference o buducnosti Evropy.
 
Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete zde: https://rozhodujoevrope.cz/regionalni-seminare/
 
Případně nás můžete kontaktovat na: akce@eutis.cz

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS. Regionální semináře projektu v České republice jsou uskutečněny díky spolupráci s Eurocentry spadajícími pod Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice. Partnery projektu jsou Europe Direct Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Centrum pro evropskou politiku (Bratislava), Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Mediálním partnerem projektu v České republice je portál Euroskop.cz.

Další informace naleznete na webu www.rozhodujoevrope.cz a na facebookové stránce.