00 800 67 89 10 11

04. říjen 2021 08:00 - 21:00 | Hradec Králové

Europe Direct HK slaví s knihovnou!

Přijďte s námi oslavit naše "znovuotevření"!

KDY? 4. října

KDE? Knihovna města Hradce Králové

Informační středisko Europe Direct Hradec Králové prodlužuje svou činnost o další čtyři roky! Rozhodli jsme se to oslavit spolu s naší hostitelskou institucí Knihovnou města Hradce Králové, která si připomíná 125 let od svého otevření! Máme tedy dvakrát tolik důvodů k radosti a s kým jiným bychom ji měli sdílet než s vámi, našimi návštěvníky a čtenáři!

Oslava se koná v pondělí 4. října, symbolicky na začátku Týdne knihoven. Připravili jsme pro vás bohatý kulturní program, který se odehrává ve všech odděleních knihovny. Tak neváhejte a přijďte se bavit s námi!

Po celý den budou probíhat exkurze v prostorách knihovny, bazar vyřazených knih a workshopy zvukové knihovny. V rámci prohlídky bude také představena naše nová 3D dílna, takže i milovníci moderních technologií si přijdou na své. Od 10:00 a 14:00 hodin v hudebním oddělení proběhnou dva koncerty kapely The Funkies ze ZUŠ Střezina. Odpoledne se můžete těšit na besedu se spisovatelkou Ilonou Fišerovou a scénické PO-čtení, které proběhne na dětském oddělení. Kromě toho budeme mít pro děti připravené také balonky a výborné čokolády.

Od 16:00 máte možnost si poslechnout přednášku Davida Vávry o evropské architektuře. Celou slavnost zakončí od 19:00 klavírní koncert Matyáše Nováka, který vám zahraje nejznámější díla od evropských skladatelů.

Na přednášku Davida Vávry a koncert Matyáše Nováka je nutná rezervace míst, protože kapacita sálu je omezená. V případě zájmu nám napište na ed@knihovnahk.cz nebo se zastavte osobně ve středisku Europe Direct.