00 800 67 89 10 11

01. září 2021 00:00 - 31. prosinec 2021 00:00 | Pardubice

Vánoční výměna dekorací 2021

Základní školy z Pardubického kraje se opět zapojily do projektu Evropská vánoční výměna dekorací.

Projekt pro žáky základních škol v členských zemích Evropské unie s názvem "Evropská vánoční výměna dekorací" se koná i letos!

Podstatou projektu je vzdělávat žáky základních škol o evropských zemích zábavnou a kreativní formou. Nejen, že žáci poznávají více tradice své země, ale zároveň se učí o tradicích jiných evropských států. Prostřednictvím vánoční výměny mají také jedinečnou možnost seznámit se jak s cizím jazykem, tak s kulturou a historií jiné země.

Základní školy získávají zapojením do projektu příležitost spolupracovat se školskými institucemi po celé Evropě a mohou navázat kontakty pro budoucí spolupráci.

Stačí vyrobit ozdobičky na stromeček, připojit průvodní dopis a informace o tom, jak se slaví Vánoce v dané zemi či regionu a odeslat balíčky do předem určených škol po Evropě.

Jaké školní instituce se do projektu již přihlásily? V roce 2021 se do projektu zapojí tradiční partner ZŠ Pardubice - Polabiny II, dále ZŠ Eduarda Nápravníka Býšť a také Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí. Nově řady posílí Základní škola Choltice. Pardubický region tak reprezentují v projektu s mezinárodní účastí 4 školy.

Podrobnosti k projektu naleznete v brožuře ke stažení.