00 800 67 89 10 11

01. červenec 2021 08:00 - 31. prosinec 2021 16:00 | Pardubice

ERASMUS+ na SPŠE Pardubice

Na Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice se úspěšně realizují programy ERASMUS+. Jaký poslední projekt na škole probíhá a co všechno žákům přináší?

Projekt "Visual aids to make learning/teaching easier" | 2020-2022 | Grant Erasmus KA2+ je realizovaný ve spolupráci s 6 evropskými - technicky a přírodovědně zaměřenými školami - z Bulharska, Francie, Řecka, Slovenska a Švédska.

Prostřednictvím projektu se žáci učí vytvářet videa z výuky, s cílem usnadnit vyučování obtížnějšího učiva. Díky projektu žáci získávají nové dovednosti, zkušenosti, seznamují se s činností škol i kulturou evropských zemí.

V průběhu dvou let budou žáci z každé partnerské školy vytvářet videa usnadňující vyučování obtížnějších částí stěžejních odborných předmětů. Na SPŠE se tým žáků zaměřil na matematiku, fyziku, hardware, PH transfery, elektronická měření a také TV.

S ohledem na epidemickou situaci probíhají setkání online, a to s účastí všech partnerských týmů.

Hlavní přínos projektu spočívá v tvorbě videí. Ta pak mohou nadále využívat nejen žáci, ale i učitelé. Žáci navíc tvorbou materiálů získají znalosti nad rámec školního vyučování. Pracují na samostudiu a mnohé zkušenosti načerpají i díky vzájemné spolupráci mezinárodních týmů.

Celý souhrnný článek s obrazovou přílohou a logy od koordinátorky projektu na SPŠE, Mgr. Jany Binarové, si můžete zdarma stáhnout a přečíst.