00 800 67 89 10 11

26. květen 2021 00:00 - 16. červen 2021 00:00 | Kroměříž

Náš evropský projekt zná vítěze!

Obec Horní Lhota ze Zlínského kraje se ve čtvrtém ročníku soutěže Náš evropský projekt, umístila na třetím místě! Gratulujeme.

„Náš evropský projekt“ je soutěž pro obce, města a městské části, ve které se veřejnost zapojí do hlasování o nejoblíbenější projekt financovaný z evropských fondů. Soutěž probíhá pravidelně na Facebooku Zastoupení Evropské komise v ČR.

Veřejnost v soutěži rozhoduje, které obce vyhrají finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti v celkové hodnotě přes 150 000 Kč a all-inclusive cestu do Bruselu.

V soutěži, kterou pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR, spolu soupeřily projekty spolufinancované z fondů EU. O vítězích rozhodovala široká veřejnost v internetovém hlasování, jehož se zúčastnilo přes osm a půl tisíce lidí. Do soutěže bylo přihlášeno 49 projektů obcí, měst a městských částí z celé České republiky.

​Absolutním vítězem čtvrtého ročníku soutěže se stala obec Hulice ve Středočeském kraji s projektem „Včelí svět v Hulicích – návštěvnické centrum“.

Druhé místo v soutěži získaly Vernířovice z Olomouckého kraje s projektem „Revitalizace Merty a Ztraceného potoka s povodňovým parkem“.

Na třetím místě se umístila obec Horní Lhota ze Zlínského kraje – veřejnost v soutěži zaujala díky revitalizaci zdejšího kulturního domu. Ten byl postaven v 60. letech, v minulosti byl prodán a následně se do vlastnictví obce dostal zpět, avšak ve zchátralém stavu. I za pomoci dotace 1,5 milionu Kč byl úspěšně zrekonstruován, zateplen a vybaven novým plynovým kotlem. Nyní je středobodem kulturního života obce, která v loňském roce oslavila 600 let od svého založení. 

Speciální cena za nejvíce hlasů v soutěži pak putuje do Orlové v Moravskoslezském kraji. Ta uspěla s projektem na revitalizaci místního lesoparku.

Kompletní výsledky 4. ročníku soutěže Náš evropský projekt naleznete zde