00 800 67 89 10 11

30. duben 2021 08:00 - 31. květen 2021 16:00 | Pardubice

Jeden projekt končí, druhý začíná

Úspěšně ukončujeme jednu z našich etap a hned zahajujeme další! Děkujeme, že jste byli s námi a těšíme se na vás i v dalším projektu. Budeme rádi, když nám zachováte vaši přízeň.

Ke 30. dubnu 2021 skončila po více jak třech letech další generace informačního střediska Evropské unie v Pardubicích. Toto středisko nabízí své služby veřejnosti nepřetržitě již od roku 2005. A dubnem jeho činnost nekončí, neboť středisko Europe Direct Pardubice úspěšně prošlo výběrovým řízením vyhlášeným Zastoupením Evropské komise v ČR a získalo grant na pokračování v rámci modernizované generace 2021–2025.

Europe Direct Pardubice je pevně spjato s působením pardubického turistického centra, které bylo až na výjimku, tradiční hostitelskou organizací. S infocentrem sdílí prostor, který je k dispozici Pardubákům i návštěvníkům města pod nepřehlédnutelnou městskou dominantou – pod Zelenou bránou. Na své přepážce pracovnice střediska nabízí publikace a pozvánky na akce s tematikou EU, zodpovídají dotazy a doporučují návštěvníkům spolehlivé informační zdroje týkající se EU.

Od ledna 2018 do dubna 2021 Europe Direct Pardubice uspořádalo přes stovku akcí (besed, seminářů, výstav, festivalů, soutěží apod.) pro více jak 32,5 tisíce návštěvníků. Největší akcí střediska je bezesporu festival Multikulturní týden. Europe Direct se ale zapojuje např. i do oslav Evropského dne koní, Dne Země, Evropského dne jazyků či Noci vědců. Významnou část aktivit středisko vždy směřovalo do spolupráce se základními i středními školami v regionu, oblíbenými interaktivními programy pomáhalo učitelům i žákům získat vědomosti o základech EU, o příležitostech pro mladé, o jejich právech a fungování evropských institucích.

Europe Direct Pardubice děkuje svým návštěvníkům, účastníkům i partnerům akcí za spolupráci a těší se na ně hned od května 2021.