00 800 67 89 10 11

09. květen 2021 09:36 - 31. květen 2021 09:36 | Hradec Králové

Literární toulky po Evropě

Městská outdoorová hra pro rodiny

Také Vám tolik chybí cestování a máte doma malého velkého čtenáře? V tom případě je naše nová městská hra přímo pro vás. Vyrazte s námi po stopách nejznámějších dětských knih od evropských spisovatelů. Na tuto cestu se nebudou vztahovat žádná pandemická opatření.

Městská hra bude k dispozici všem příznivcům hádanek od 9. do 31. května. Začátek je naplánován symbolicky na Den Evropy. Trasa vede od knihovny ve Vertexu k pobočce v Kuklenách. Řešení vaší literární pouti jsou dvě. Trasa tvoří osmičku a každá klička má vlastní tajenku. Cestu si tedy můžete rozdělit, protože má celkem 7 km.

Na trase vás čekají například kocour Fiškus, velryba Gerda nebo Bolek a Lolek. Ale také méně známé dětské knížky, které určitě stojí za seznámení. Procházka bude zajímavá i pro vaše malé nečtenáře, cestou můžete spatřit kachny, nutrie, vlak, bagr a využít krásná dětská hřiště i parky, kde si můžete odpočinout.

Co budete potřebovat? Určitě náš cestovní pas s mapou, který naleznete ke stažení níže, případně si je lze již vytištěné vyzvednout v Referenčním centru knihovny ve Wonkově ulici nebo na pobočce knihovny v Kuklenách. Cestou hledejte jednotlivé karty evropských zemí. Na kartách najdete informace o dětských knihách dané země a šifru, kterou zapíšete do vašeho literárního pasu Pro všechny šikovné luštitele na konci hry čeká malá odměna, kterou si mohou vyzvednout také v knihovně.

Slavnostní zahájení vypukne 9. května 2021. Hra je určena pro celou rodinu. Pořádá Europe Direct HK a Knihovna města Hradce Králové – pobočka v Kuklenách.