00 800 67 89 10 11

01. květen 2021 08:00 - 31. květen 2021 16:00 | Pardubice

Multikulturní pracovní listy

Učíte na základní, střední nebo vyšší odborné škole? Čeká Vás společně s žáky průřezové téma multikulturní výchovy a multikulturního vzdělávání? Uvítáte zpestření do "občanky" nebo základů společenských věd? Pak jsou pro Vás multikulturní listy tím pravým!

Europe Direct Pardubice pro Vás ve spolupráci s lektorkou, Mgr. Vandou Vaníčkovou, Ph.D., připravilo "Multikulturní pracovní listy", které částečně nahrazují nejen naše evropské interaktivní programy konané přímo ve školách, ale také doprovodné akce pro školy pořádané v době květnového festivalu Multikulturní týden a Dne Evropy.

Listy jsou tematickou podporou a možností, jak si s žáky zábavně a hravě připomenout oblast multikulturní výchovy, rasismu, předsudků, stereotypů a kulturní rozmanitosti v Evropě. Evropská unie je globálním hráčem a tématu migrace či kulturní diverzity se aktivně věnuje.

Pracovní listy jsou vytvořeny v různých úrovních - dle stupňů škol - 1. a 2. stupeň ZŠ | SŠ a VOŠ. Balíček materiálů rovněž obsahuje metodické pokyny pro vyučující. 

Věříme, že si užijete nejen práci s pracovními listy, ale hlavně povídání a sdílení názorů Vašich žáků na daná témata.

Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o zážitky, jak se Vám práce s listy dařila, a to prostřednictvím připraveného formuláře

V případě zájmu o zaslání pracovních listů nás, prosím, kontaktujte na e-mailu: pardubice@europe-direct.cz