00 800 67 89 10 11

29. březen 2021 00:00 - 30. duben 2021 00:00 | Pardubice

Cestování nalehko aneb...

Výlohy naší hostitelské organizace ožijí fotografiemi téměř z celého světa! Výjimkou nebudou ani krásy Evropy! Zavítejte na tak trochu jinou výstavu. Nebudete litovat!

Výlohy Turistického informačního centra Pardubice, naší hostitelské organizace, budou po celý duben hostit výstavní projekt, který měl původně proběhnout ve výstavním prostoru Mázhaus na Pernštýnském náměstí. 

Jako partner celé výstavy budeme mít k výstavě tak ještě o něco blíže, protože fotografie téměř z celého světa a koutů Evropy budou zdobit velké prosklené výlohy infocentra, kde se nachází i naše středisko. 

K pořízení kvalitní fotografie stačí být jen ve správnou chvíli na správném místě, mít dobré oko a obyčejný mobil. Nevěříte? Tak si nenechte ujít výstavu Cestování nalehko aneb S mobilem po světě, která bude k vidění po celý duben 2021, a jejímž autorem je Michal Mikulec.

Jde o výběr fotografií pořízených mobilem Honor 8 s pouhým 16 Mpx fotoaparátem v době od ledna 2018 do ledna 2020.

Díky nim se budete moct přenést do nejrůznějších zemí světa, jako jsou například Argentina, Bolívie, Brazílie, Peru, Indonésie, Spojené arabské emiráty, Nizozemsko, Chorvatsko, Bali, Německo, Gruzie, Portugalsko, Island, Francie či Seychely.

Na upravovaných i neupravovaných fotografiích od formátu A4 až po A1 uvidíte celou řadu známých turistických míst, jako jsou třeba vodopády Iguazú, Machu Picchu, Rio de Janeiro, jezero Titicaca, Dubaj, Plitvická jezera, Buenos Aires, Madeira, La Paz nebo také Cesta smrti.

Poznáte však i méně známá místa, jako je kaňon Salta v Argentině, město Copacabana či solná pláň Salar de Uyuni v Bolívii nebo pevnost Saqsaywaman v Peru.

A to vše očima člověka, který rád fotí a cestuje nalehko jen s batůžkem a mobilem v kapse.

Na původně plánované výstavě měla být k vidění i videa pořízená mobilem a sestříhaná v mobilní aplikaci, ale také suvenýry z cest. Část toho se přenese do online prostoru. Neváhejte nás proto sledovat i na Facebooku