00 800 67 89 10 11

30. březen 2021 17:00 - 18:30 | Kroměříž

Radka Denemarková

Moje knihy a život. V on-line debatě pro Knihovnu Kroměřížska bude současná nejvýznamnější česká spisovatelka Radka Denemarková hovořit o své tvorbě, o výzvách dneška a o tom, jak se literatura a život prolínají.

V on-line debatě pro Knihovnu Kroměřížska, bude současná nejvýznamnější česká spisovatelka Radka Denemarková hovořit o svém psaní, co a proč ji k literární tvorbě motivuje, jak její psaní ovlivňuje realita ve které žije, včetně současné krize u nás i ve světě.

Jaký je rozdíl  mezi fikcí a realitou? Existuje vůbec?  Co při svém psaní vypozorovala o současném světě? U nás nebo jiných zemích, kde pobývala a tvořila – Čína, Německo, Tchaj-wan, Švýcarsko, aj.  A jaká je role spisovatele dnes? Změnila se nějak v 21. století? Má literatura moc ovlivnit dění ve společnosti? A měla by?

Povídání o těchto a podobných tématech, důležitých pro její tvorbu i život bude moderovat Tomáš Etzler, novinář a moderátor, který pracoval jako stálý zpravodaj ČT v Číně. V současné době moderuje, píše a vloni dokončil celovečerní dokumentární film o Číně Nebe.

Ptát se můžete i vy.

Pořadatelé:

Europe Direct Kroměříž

Knihovna Kroměřížska

Knihovna města Hradce Králové

Europedirect Hradec Králové

Facebook střediska Europe Direct Kroměříž