00 800 67 89 10 11

11. březen 2021 18:00 - 19:30 | Jihlava

Film: Ahoj, robote ONLINE

Europe Direct Jihlava Vás zve na promítání dokumentárního filmu v rámci projektu Promítej i ty! Promítání se uskuteční živě na naší Facebookové stránce Europe Direct Jihlava ve čtvrtek 11. března od 18 hodin.

Humanoidní roboti se začleňují do života na planetě stále více. Pracují na recepcích, v obchodních centrech nebo jako kuchaři či turističtí průvodci. A pomalu se vkrádají i do našich každodenních osobních životů. 

Mladý Texasan Chuck a japonská starší dáma Sakuraj mají jedno společné – trpí samotou. Chuck si rodinu ještě nezaložil, na Sakuraj nemají děti a vnoučata tolik času. Do života obou nyní proniká nečekaný přírůstek – robot vybavený umělou inteligencí, jenž jim má dělat společnost. Dokonalá žena a věčné dítě se pokusí nahradit prázdná místa. Vzniklé interakce se pohybují na hraně komedie a tísnivosti. Je hledání blízkosti u stále ještě nemotorných programů neetické a zoufalé, nebo jsou hrdinové dokumentu jen o pár let napřed? Bude vztah s dokonalou umělou inteligencí stejně hodnotný jako s druhou lidskou bytostí?

Režie: Isa Willinger  
Země původu: Německo 
Rok výroby: 2019

Stopáž: 88 min 

Živě můžete film sledovat na našem Facebooku zde.

Událost najdete zase zde. Dejte nám vědět, že se zúčastníte! 

Těšíme se na Vás.

Trailer Ahoj, robote