00 800 67 89 10 11

27. leden 2021 11:12 - 11:12 | Most

Evropská zdravotní politika

V této přednášce s celým názvem Evropská zdravotní politika - kompetence a povinnosti EU bylo poukázáno veřejnosti na významnou roli Evropské unie při řešení pandemie COVID-19 a jejich následků. I když má každá členská země svoji vlastní zdravotní politiku, je nutné výrazněji koordinovat své aktivity v rámci nadnárodního společenství.

Dne 27. ledna 2021 proběhla prostřednictvím facebooku on line přednáška pro veřejnost s názvem Evropská zdravotní politika - kompetence a povinnosti EU.

Ačkoliv zdravotní politika v podstatné míře spadá do kompetencí členských zemí a jejich institucí, EU vyvíjí snahu o koordinaci strategií a některých aktivit v oblasti veřejného zdraví. Tato otázka vstupuje do popředí zejména v období pandemie COVID-19. Zde je snaha o jednotný přístup vlád členských zemí k omezujícím opatřením, vzájemným uznáváním testů atd. Evropská unie hraje v současnosti klíčovou roli při řešení vakcín - v podpoře jejich vývoje a  následně v jejich distribuci do jednotlivých členských zemí.

Přednášející: PaedDr. Václav Netolický - koordinátor IC Europe Direct Most

Přednášky se zúčastnilo celkem 88 posluchačů.