00 800 67 89 10 11

02. únor 2021 13:00 - 17:00 | Pardubice

Webináře pro pedagogy

Učíte na základní nebo střední škole? Zajímá vás, jak provést žáky nástrahami světa internetu a médií zábavnou formou? Chcete získat tipy, jak se ve výuce popasovat s tematikou Evropské unie? Co použít, aby si žáci zapamatovali důležité údaje a zároveň pochopili souvislosti? Připravili jsme pro vás dva praktické on-line semináře.

                      

2. 2. 2021     MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST V PRAXI  (90 minut)

                       13:00   pro učitele ZŠ

                       15:30   pro učitele SŠ


Dezinformace, fake news a hoaxy – to vše běžně najdete na internetu. Jak je odhalit a jak se vyznat v mediálním světě? Kde najít kvalitní zdroje informací?

Webinář seznámí účastníky nejen teoreticky, ale především prakticky s mediální gramotností. Lektorka vysvětlí základní pojmy, které doplní konkrétními příklady z oblasti Evropské unie. Účastníkům představí tipy na aktivity a učební činnosti podporující rozvoj mediální, čtenářské i digitální gramotnosti. Nebude chybět doporučení na zdroje, z nichž lze čerpat ve výuce.  


REGISTRACE: http://bit.ly/MedialniGramotnost 


4. 2. 2021      JAK UČIT O EU (90 minut)

13:00   pro učitele ZŠ

                       15:30   pro učitele SŠ


Učíte o Evropské unii? Rádi byste výuku zatraktivnili nejen sobě, ale i svým žákům? Chcete se rychle zorientovat v aktuálním dění a vědět, kde najít spolehlivé zdroje informací?

 

Obsahem webináře budou náměty a tipy do výuky k tematice Evropské unie napříč vyučovacími předměty. Teoretickým a zejména praktickým pohledem se účastníci seznámí s metodami a aktivitami, které se při seminářích na školách osvědčily. Vyučující získají tipy na informační zdroje v elektronické i tištěné podobě. Součástí webináře bude sdílení příkladů dobré praxe a představení středisek Europe Direct. 


REGISTRACE: http://bit.ly/JakUcitEU

   


O lektorce: Mgr. Vanda Vaníčková, Ph.D. - "učitelka na volné noze", lektorka seminářů pro školy a knihovny, autorka metodických materiálů a fanynka hokeje.


 

O organizátorech: Online semináře organizují informační střediska Europe Direct Pardubice a Europe Direct Olomouc. Obě střediska jsou součástí celoevropské sítě Europe Direct, která poskytuje široké veřejnosti ucelené informace o EU. Hlavní náplní jejich práce je organizace besed, seminářů, festivalů, výstav i soutěží v daném regionu. Veškeré služby jsou poskytovány zdarma. 

Webinář proběhne na platformě ZOOM. Bude určený pouze přihlášeným účastníkům. 

Náhled pozvánky - Webináře pro pedagogy