00 800 67 89 10 11

16. listopad 2020 10:00 - 20. listopad 2020 11:00 | Pardubice

Týden evropské občanské iniciativy

Získejte větší vliv na politická témata, která se vás týkají. Evropská občanská iniciativa je jedinečným způsobem, jak se podílet na utváření EU a vyzvat Evropskou komisi k tomu, aby navrhla nové právní předpisy. Jakmile se v rámci iniciativy nasbírá milion podpisů, Komise rozhodne, jaká opatření přijme.

Sdělte Váš názor Evropské komisi! Od 16. do 20. listopadu 2020 bude probíhat Týden Evropské občanské iniciativy. Připojte se letos online i Vy!

V lednu 2020 začala platit nová pravidla pro evropské občanské iniciativy, díky nimž je pro občany EU jednodušší vyzvat Evropskou komisi, aby navrhla právní předpisy v oblastech, které jim leží na srdci a v nichž má Unie pravomoc jednat.

Od začátku roku Komise obdržela několik iniciativ, z nichž dvě již úspěšně získaly podporu více než 1 milionu občanů EU. Organizátoři ostatních podpisy stále sbírají a předložit by je měly v dohledné době. Zdá se, že projekt evropské občanské iniciativy má před sebou slibnou budoucnost, přestože současná epidemická krize organizaci a průběh iniciativ ztěžuje.

U příležitosti tohoto předělu ve vývoji evropské občanské iniciativy a k zahájení její nové éry pořádá Evropská komise týden plný online aktivit k tomuto tématu. Jste srdečně zváni.

V jeho průběhu se připojí zástupci různých institucí, občanské společnosti a organizátoři minulých i probíhajících iniciativ a společně se bude diskutovat o tom, jak zvýšit úspěšnost reformované občanské iniciativy.

Evropskou komisi zajímá i váš názor! V rámci různých setkání nám můžete sdělit své připomínky a návrhy, jakým směrem by se měla evropská občanská iniciativa dále ubírat. Vaše příspěvky se pak stanou předmětem panelových diskusích, jejichž závěry se dozvíte na setkáních, která se budou konat o víkendu na našich online kanálech.

Akce bude přenášena živě a bude simultánně tlumočena do těchto jazyků: EN, FR, DE, IT, ES, PL.

Akci pořádá Evropská komise za účasti dalších orgánů a poradních institucí EU, jakož i organizací občanské společnosti.

Předběžný program je zatím k dispozici pouze v angličtině, ale jeho konečná verze bude již brzy zveřejněna ve všech jazycích EU. 

Podrobnosti k akci, praktické informace, jak se zaregistrovat a najít přehled akcí naleznete na oficiálním webu Evropské komise