00 800 67 89 10 11

27. listopad 2020 16:00 - 22:00 | Pardubice

Noc vědců v Pardubicích ONLINE

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na někoho může věda působit, ale ne když je Noc vědců! Noc, kdy nám věda v podání skvělých vědců ukáže svou pravou tvář.

Noc vědců 2020: Člověk a robot

Letos bude evropská oslava vědy věnována tématu Člověk a robot. Je robot kamarád nebo nepřítel? Pomocník nebo překážka? Jak robota vnímat? S láskou k vědě, k člověku i k robotovi. Už na konci listopadu.

27. listopadu budete mít možnost sledovat web a sociálních sítě Univerzity Pardubice, která je již několik let hlavním organizátorem pardubické Noci vědců. Připojí se také dlouholetí partneři. 

Vzhledem k vývoji epidemické situace v ČR přistoupila Univerzita Pardubice k organizaci letošní Noci vědců v on-line prostředí. Těšit se můžete na nabitý večerní program, kterým provede populární moderátor Pavel Cejnar. Připravena budou videa plná pokusů a poučení i ta, kde budou moci sledující nahlédnout do unikátních laboratoří. Ve speciálním nočním studiu se budou moci návštěvníci virtuálně potkat hned s několika vědci, kteří jim v krátkých rozhovorech přiblíží, na čem zrovna pracují a vysvětlí další zákonitosti vědy a techniky. Chybět nebude ani soutěž pro malé virtuální návštěvníky o speciální ceny Noci vědců.

Detailní program se připravuje.

Vše o Noci vědců a organizátorech napříč celou ČR se dozvíte na oficiálním webu Noci vědců. 

Vstup na akci je zdarma. Změna programu vyhrazena.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Mezi tradiční pardubické pořadatele pestrého programu Noci vědců patří také Hvězdárna barona Artura Krause DDM ALFA Pardubice, která je jedinou hvězdárnou v Pardubickém kraji. I tato instituce nabízí každoročně krásný program pro malé i velké návštěvníky. Ten letošní nabídne hvězdárna také prostřednictvím on-line prostoru. Program bude k dispozici od 15. listopadu na této webové stránce. Je na co se těšit!