00 800 67 89 10 11

02. říjen 2020 00:00 - 31. říjen 2020 00:00 | Pardubice

Nominace na ocenění dobrovolníků

Pardubický kraj opět ocení dobrovolníky, neziskovky a firmy. Nominujte ty nejlepší i v roce 2020! Jedinečnou příležitost máte do 30. října 2020.

Už máte svůj vlastní tip na dobrovolníka, neziskovou organizaci či firmu, která třeba pomáhala Vám nebo někomu ve Vašem okolí?

Nominujte do 30. října ty, kteří si to podle Vás nejvíce zaslouží. Opět se letos uskuteční oceňování dobrovolníků, neziskovek i firem v Pardubickém kraji.

Pořadatelem události je tradičně Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) ve spolupráci s Pardubickým krajem. Ocenění se bude udílet ve třech samostatných kategoriích – dobrovolník, nestátní nezisková organizace a společensky odpovědná firma.

Aktuálně probíhají nominace na ocenění, do nichž se může zapojit i široká veřejnost. Nominovat lze pouze on-line pomocí formulářů na webu www.nevladky.cz/nominace-oceneni/.

Na výše uvedené adrese lze rozkliknout fotografii s nadpisem, která Vás odkáže na formulář pro danou kategorii.

Záštitu nad akcí převzala senátorka Miluše Horská a radní Pardubického kraje Pavel Šotola, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

„Veřejnost má možnost prostřednictvím nominací vyjádřit podporu jednotlivcům, neziskovkám i firmám ve svém okolí, jejichž cílem je pomáhat druhým,“ uvádí k nominacím radní Pardubického kraje Pavel Šotola a dodává: „Smyslem ocenění je zároveň poděkovat všem, kteří se během roku jakýmkoliv způsobem podíleli na rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru v našem kraji.“

Radní Šotola zároveň pravidelně jmenuje odbornou komisi složenou ze zástupců veřejné správy, neziskového a podnikatelského sektoru, která vybírá z obdržených nominací deset nejzajímavějších počinů z každé kategorie.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci možností vládních protiepidemických opatření 7. prosince 2020 od 17 hodin v Kongresovém centru Pardubice.

„Každý nominovaný zároveň dostane děkovný list. Chceme takto poděkovat všem, kteří myslí na druhé a pomáhají zlepšovat náš svět,“ vysvětluje Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Partnerem akce je Europe Direct Pardubice a další řada dalších subjektů.