00 800 67 89 10 11

18. září 2020 08:00 - 26. září 2020 16:00 | Pardubice

CESTA KOLEM SVĚTA

Interaktivní venkovní vzdělávací program pro žáky 3., 4. a 6. třídy základní školy.

Jak to vypadá, když se les změní v zeměkouli a žáci putují celým světem? Součástí bude také zastávka v naší oblíbené Evropě! Lektoři Europe Direct Pardubice - Vanda Vaníčková a Adam Cvik - se vydají s žáky základních škol na dobrodružnou cestu!

V rámci volnočasového programu s vychovateli budou žáci cestovat po různých koutech světa, poznávat tamní zvyky, kulturu a legendy. Mezi navštívenými destinacemi budou tři kontinenty, z Evropy nás čeká zastávka u elegantních Francouzů, dále na původních antických řeckých olympijských hrách a na skok zavítáme i na chladný sever (do Skandinávie).

Žáci budou vše pečlivě zaznamenávat do cestovatelského deníku a uvidíme, možná z toho vznikne i nějaký cestopis ...

Moc se těšíme!


Lektoři, Vanda Vaníčková a Adam Cvik, se s žáky základních škol vydali na dobrodružnou cestu a ukázali, že interaktivní programy o Evropské unii lze realizovat i v lese! Nahlédněte do fotogalerie - jak vypadala tvorba cestovatelských deníků a kreativních týmových plakátů. Bylo to hodně prima a počasí přálo! Žáci se dozvěděli praktické informace nejen související se základními informacemi o EU, ale také z oblasti cestování či obchodování. V Cestě kolem světa žáci s lektory navštívili i jiné kontinenty. Zamíříli třeba do Japonska. Víte, že mezi EU a Japonskem platí dohoda o hospodářském partnerství?

Odměny s evropskou tematikou udělaly závěrem velkou radost! Třeba nové vydání publikace "Poznejte Evropu" či brožury s mapou "Na cestách po Evropě". Nechyběly ani náramky "Bav se s Evropou".