00 800 67 89 10 11

16. září 2020 09:00 - 10:00 | Pardubice

Projev o stavu Unie

Evropa se musí v zájmu své budoucnosti zaměřit na ekologii, digitální technologie a veřejné zdraví a musí začít utvářet podobu světa, který prošel koronavirovou pandemií. Dne 16. září se předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová obrátí na Evropany se svým prvním projevem o stavu Unie. #SpoluJsmeSilnějšíEU


Jaká je vize pro Evropu? Jakou legislativu navrhne v příštím roce Evropská unie? A jaká témata přinese diskuze poslanců Evropského parlamentu s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen?

Sledujte klíčové momenty v dění EU. Již tuto středu proběhne projev o stavu Unie.

Projevu předchází celá řada iniciativ a akcí! Podělte se o své názory a obavy s poslanci Evropského parlamentu před nejdůležitější debatou roku o EU.

SOTEU / Stav Evropské unie 2020

Debata o stavu Evropské unie (SOTEU) se v roce 2020 koná v době nejistoty. Evropa prožívá jeden z nejtěžších roků vůbec, jelikož pandemie onemocnění COVID-19 stále ovlivňuje společnost ve všech jejích oblastech. Je čas velkých a převratných změn. Na evropské a světové ekonomice se pandemická opatření tvrdě podepsala.

Debata o stavu Evropské unie je klíčovým momentem, kdy má Evropská komise prokázat svou odpovědnost vůči demokraticky zvoleným zástupcům EU. Týká se důležitých záležitostí, jako jsou budoucí oživení hospodářství, změna klimatu, nezaměstnanost mladých a migrační toky. Tato každoroční událost umožňuje posílit transparentnost a demokratičnost Unie. Je příležitostí k přiblížení Evropské unie občanům a zároveň k vyzdvižení hlavních cílů a výzev daného roku. V centru této jedinečné plenární rozpravy stojí občanská práva a demokratický proces.

Den před rozpravou, tedy 15. září, budou hlavní činitelé Evropského parlamentu jednat o prioritách Evropské unie a reagovat na Vaše otázky a podněty.

Zapojte se!

SOTEU je příležitostí, jak se dozvědět více o budoucnosti EU a o poslancích Evropského parlamentu, které jste zvolili. Přečtěte si program, zapojte se do místních akcí, kontaktujte své poslance EP a sledujte diskuse v přímém přenosu.

Zajímá Vás, co debata obnáší? Podívejte se na krátké video a oficiální webovou stránku SOTEU.

PROGRAM

Jaké by měly být priority EU v příštích letech? Jak se zotavit z krize a připravit se na budoucí výzvy? Zašlete své dotazy a komentáře klíčovým činitelům Evropského parlamentu a sledujte program v živém vysílání.

Program bude zahájen již 15. září 2020

"Společně pro lepší Evropu"
Sledujte dvouhodinový živý program v den před debatou o stavu Evropské unie. V rámci řady moderovaných akcí budou vedoucí představitelé Evropského parlamentu diskutovat o prioritách EU a reagovat na Vaše dotazy a podněty.

16. září 2020
"Stav Evropské unie"


Poté, co předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přednese svůj projev o stavu Evropské unie, budou poslanci Evropského parlamentu diskutovat o hlavních výzvách pro příští rok, včetně důsledků pandemie onemocnění Covid-19, boje proti změně klimatu a digitalizace evropské společnosti.


Sledujte projev o stavu Evropské unie (SOTEU) 2020 a související diskuse s poslanci Evropského parlamentu v přímém přenosu.

https://www.europarl.europa.eu/soteu/cs/live-streaming/

Jaká bude budoucí Evropská unie? Jaké jsou ambice Evropské komise a jak se daří během prvního roku mandátu Komisi plnit to, k čemu se zavázala? Více informací nabízí článek Projev o stavu Unie v roce 2020.