00 800 67 89 10 11

24. září 2020 15:00 - 18:00 | Olomouc

SPEAK-DATING 2020 v Olomouci

Ve čtvrtek 24. září 2020 pořádá Vědecká knihovna v Olomouci, Europe Direct Olomouc a Eurocentrum Olomouc na Horním náměstí 6. ročník akce Speak-Dating. Korejsky, italsky, německy, anglicky ale i romsky, maďarsky či hanácky si budete moct popovídat s rodilými mluvčími či lektory přímo v centru Olomouce.

Zrušeno

Letošní Speak-dating, tak jak ho znáte, jsme vzhledem k epidemiologické situaci museli bohužel zrušit.

AVŠAK! doprovodný program, a tedy prohlídky města v cizím jazyce, nebo výstava Hlasy mrtvých jazyků II. od 21. 9. do 30. 10. v německé knihovně Vědecké knihovny v Olomouci se konat BUDOU!


„Letos jsme milovníkům cizích řečí připravili v improvizované kavárně před olomouckou radnicí celkem 27 jazyků. K dispozici im budou špičkoví lektoři či přímo rodilí mluvčí,“ říká Miroslava Dvorská, organizátorka akce z Vědecké knihovny.

Speak-Dating zábavnou a neformální formou umožní každému, kdo bude mít zájem, popovídat si s lektory v cizí řeči nebo se naučit pár nových frází. Účastníci za snahu navíc získají odměnu, a to poukázku na kávu či nealko nápoj zdarma. Kromě toho, tři účastníci, kteří si vyzkouší alespoň tři jazyky a budou mít štěstí při slosování, získají knižní poukázku.
„Novinkami letošního ročníku je katalánština, romština a hanácký dialekt. Chybět ale nebudou ani stálice jako španělština, francouzština, italština, ruština, nizozemština, polština, slovenština, řečtina, rumunština, portugalština, latina, čeština pro cizince, hebrejština, indonéština, kantonština, čínština, vietnamština, arabština, gruzínština či japonština,
vyjmenovává Dvorská.

Součástí programu bude i fotokoutek, dětský koutek pro nejmenší či prohlídky historického centra města v cizím jazyce.

Jako doprovodný program bude probíhat výstava Hlasy mrtvých jazyků II., která se bude konat od 21. 9. do 30. 10. v německé knihovně Vědecké knihovny v Olomouci.

Víc info na naši FB stránce, odkaz zde.