00 800 67 89 10 11

28. srpen 2020 15:00 - 17:00 | Pardubice

PŘEDNÁŠKA S HŘEBČÍNEM...

Přijďte na poutavou přednášku s Národním hřebčínem Kladruby nad Labem a tvůrčím doprovodným programem do Atrium Palác Pardubice.

Přemýšlíte nad tím, jak si oživit páteční odpoledne na konci letních prázdnin?

Přijďte na poutavou přednášku s Národním hřebčínem Kladruby nad Labem doplněnou o workshopy pro děti do Atrium Palác Pardubice dne 28. 8. 2020 od 15:00 do 17:00 hodin.

Věděli jste, že je Hřebčín v Kladrubech nad Labem jedním z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domovem nejstaršího původního českého plemene koní - koně starokladrubského? O náročnosti jejich chovu nás během přednášky seznámí ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek.

Areál hřebčína s okolní krajinou je navíc od roku 2019 zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO.

Na odpolední akci si můžete vyzkoušet i tvůrčí činnosti. Děti se zabaví třeba při dekorování koňských hlav. Přijďte popustit uzdu své fantazii a užít si zaplétání a zdobení koňských hřív.

Akci zdarma pořádá Magistrát města Pardubic. Workshopy se konají ve spolupráci s Europe Direct Pardubice.

Přijďte si užít zábavné odpoledne!
Těšíme se na Vás!

Pardubice ožívají akcemi, které jsou spojené s titulem "Evropské město koní" a nás moc těší, že můžeme být součástí.

Společně s námi a Statutárním městem Pardubice jste mohli tvořit a dozvědět se zajímavosti ze světa chovu starokladrubských koní. O náročnosti jejich chovu návštěvníky během přednášky seznámil ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek.

Atmosféra byla prima! Prohlédněte si fotografie, jak se dařilo dekorovat koňské hřívy.