00 800 67 89 10 11

16. červenec 2020 16:00 - 17:30 | Brno

Filmový večer - Ahoj, robote

Po menší odmlce přicházíme znovu s filmovými večery pro veřejnost v Europe Direct Brno! Můžete se těšit na německý dokumentární film "Ahoj, robote" od režisérky Isabelly Willinger z roku 2019.

Obsah:
Mladý Texasan Chuck a japonská starší dáma Sakuraj mají jedno společné – trpí samotou. Chuck si rodinu ještě nezaložil, na Sakuraj nemají děti a vnoučata tolik času. Do života obou nyní proniká nečekaný přírůstek – robot vybavený umělou inteligencí, jenž jim má dělat společnost. Dokonalá žena a věčné dítě se pokusí nahradit prázdná místa. Vzniklé interakce se pohybují na hraně komedie a tísnivosti. Je hledání blízkosti u stále ještě nemotorných programů neetické a zoufalé, nebo jsou hrdinové dokumentu jen o pár sezon napřed? Bude vztah s dokonalou umělou inteligencí stejně hodnotný jako s druhou lidskou bytostí?

Promítáme v HD v původním znění s českými titulkami.
Stopáž: 89 min
Promítání proběhne ve velkém sále KJM (5. NP).
Vstup je ZDARMA. Registrace není nutná.

Hodnocení ČSFD: 72%

Trailer

Vláda ČR v rámci uvolňování opatření proti šíření koronaviru schválila otevření infocenter a knihoven. Středisko Europe Direct Brno v Knihovně Jiřího Mahena je vybaveno dezinfekcí, abychom mohli chránit jak naše zaměstnance, tak návštěvníky. S ohledem na epidemiologická doporučení jsou zavedena specifická opatření:
U vstupu do KJM použití desinfekce na ruce.
Vstup je možný pouze s ochranou dýchacích cest.
Dodržování odstupu 2 metry.