00 800 67 89 10 11

11. listopad 2019 09:00 - 16:00 | Brno

Workshop: Rozhoduj o Evropě

Brněnský seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený žákům středních škol z Jihomoravského kraje. Přihlas se a vyzkoušej si způsob rozhodování v Radě EU a Evropském parlamentu na vlastní kůži!

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Přihlas se do nového ročníku "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky"!

Seminář bude sestávat ze 2 částí:
1) zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu
2) debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na pětidenní modelové zasedání institucí EU na konci ledna 2020 na Slovensku!

 Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné na regionální seminář.

Přihlásit se můžete zdehttps://rozhodujoevrope.typeform.com/to/vGFXfFPočet míst na semináři je omezen 

Na semináře v regionech naváže pětidenní modelové zasedání institucí EU na konci ledna 2020 na Slovensku. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete zde: http://www.rozhodujoevrope.cz/regionalni-seminare.html 

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS. Regionální semináře projektu v České republice jsou uskutečněny díky spolupráci s Eurocentry spadajícími pod Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice. Partnery projektu jsou Europe Direct Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Výzkumné centrum Slovenské společnosti pro zahraniční politiku, Centrum pro evropskou politiku (Bratislava), Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Projekt je ko-financován z programu Erasmus+. Mediálním partnerem projektu v České republice je portál Euroskop.cz.

Další informace naleznete na webu www.rozhodujoevrope.cz a na facebookové stránce.