00 800 67 89 10 11

28. listopad 2019 08:00 - 10:00 | Pardubice

VÁNOCE V EU NA ZŠ SRCH

Interaktivní program o vánočních zvycích a tradicích ve vybraných evropských zemích.

Vánoční svátky nejsou jen období shánění dárků, Štědrý den a večer, rodinné návštěvy… Vánoce začínají mnohem dříve, už od první adventní neděle, a končí až v lednu na Tři krále…

Vánoce se slaví na celém světě a Evropa není výjimkou! Víte, kdo kde nosí dárky, co lidé v jiných zemích servírují na vánoční stůl, i jaké dodržují zvyky a tradice? O předvánočním čase a Vánocích ve vybraných zemích EU povede naše lektorka, Mgr. Vanda Vaníčková, Ph.D., interaktivní program pro žáky Základní a mateřské školy Srch.

Škola se také velmi aktivně několikátým rokem účastní mezinárodního projektu s názvem Evropská vánoční výměna dekorací.

Těšíme se na setkání přímo ve škole 28. listopadu 2019.


Programy "Vánoce v EU" prohlašujeme za zahájené! Včerejším dnem (28. 11. 2019) odstartovala naše lektorka, Mgr. Vanda Vaníčková, Ph.D., sérii programů pro žáky základních škol o tom, jak se slaví Vánoce ve vybraných evropských zemích. Žáci ze ZŠ a MŠ Srch nyní vědí, jak se řekne "Veselé Vánoce" v jiných jazycích, a jaké tradice panují například v Polsku, Francii, Švédsku, Itálii, Maďarsku či Španělsku.
Na pořadu dne byla také Evropská vánoční výměna dekorací, projekt, do kterého se škola aktivně zapojuje již několikátým rokem.
Podívejte se, jak krásnou mají "projektovou výstavku" a jak si žáci program užili.