00 800 67 89 10 11

14. listopad 2019 16:00 - 16. listopad 2019 17:00 | Pardubice

OZVĚNY MULTIKULTURNÍHO TÝDNE

Ozvěny Multikulturního týdne u příležitosti Mezinárodního dne tolerance.

Europe Direct Pardubice vás ve spolupráci s celou řadou partnerů pozvalo na podzimní festivalovou část Multikulturního týdne s názvem "Ozvěny Multikulturního týdne".

Akce se konala v termínu od 14. do 16. listopadu v Ekocentru PALETA-Natura park Pardubice a na dalších místech v Pardubicích.

Co bylo na pořadu festivalových Ozvěn?

14. 11.
KURZ VIETNAMSKÉ KUCHYNĚ
16:00 – 20:00 hod.
ZŠ Štefánikova Pardubice, Štefánikova 448

Přišli jste se naučit tradiční vietnamské pokrmy na kurz vaření, kterým vás provedla rodilá Vietnamka Nga Vu Thi Thuy. Společně jsme si uvařili jarní závitky a také lehké a zdravé Bún bò Nam Bô. Kurz organizuje Most pro o.p.s. 
Cena kurzu je 300 Kč, kapacita omezena. Předprodej: Pardubickej lajf, Pernštýnská 41.

16.11.
AFRIKA
15.00 – 17.00 hod.
Ekocentrum PALETA-Natura park Pardubice, Štolbova 2874
Program vznikl ve spolupráci s organizací HUMANITAS AFRIKA http://www.humanitasafrika.cz/

BUBNOVÁNÍ
Bubnování má v Africe hlubokou historii a zároveň je její součástí. Na této dílně vám zkušený hudebník a lektor Papis představil, jak se hraje na bubny djembe. Naučili jste se základy bubnování. Papis nezůstane jenom u teorie. Společně jsme si ukázali techniky bubnování, poslechli si ukázky, a pak se pustili přímo do "bubnovací" praxe. Tyto rytmy vám zaručeně pozvedly náladu i ducha, a to nejen u dětí, ale i dospělých.

VÝTVARNÁ DÍLNA
Na tomto workshopu jsme si představili zajímavý systém afrických symbolů jménem Adinkra. Přiblížíli jsme si jeho původ a také si vysvětlili významy jednotlivých symbolů. Dozvěděli jste se, odkud pocházejí, na co a jak se používají. Poté jsme tvořili náš vlastní návrh, který jsme převedli do unikátního díla. Asistovala vám u toho lektorka Radka.

MONGOLSKO
Dětský taneční soubor Sondor představil ukázky tradičních mongolských tanců v typickém půvabném oblečení. Sondor znamená v mongolštině náhrdelník a věříme, že jejich vystoupení bylo takovým malým šperkem našeho programu. Rodiče malých tanečnic přijeli do Pardubic za prací a ve svém volném čase se věnují propagaci mongolské kultury a tradic v našem městě.

DOPROVODNÝ PROGRAM k akci
FLAMENCO!

Výstava fotografií, rekvizit a kostýmů
Zelená brána Pardubice (předbraní)
září–prosinec (dle otvírací doby Zelené brány)
Výstava fotografií, rekvizit a kostýmů přibližuje návštěvníkům španělskou kulturu v pardubickém pojetí. Vystavené fotografie totiž mapují prezentaci temperamentního flamenka v režii taneční školy „Flamenco Pardubice“ a jejích hostů. Koordinátorkou projektu je zakladatelka taneční školy Lenka Jehličková. Její škola má za sebou spolupráci se skvělými umělci flamenka nejen z České republiky, ale také zahraničí. Své snímky vystavují pardubičtí fotografové Michal Kňava, Filip Tesař a Gabriela Řeháková, která je rovněž kurátorkou výstavy. Výstava je otevřena zcela zdarma.

Aktuální novinky neváhejte sledovat na Facebooku festivalu Multikulturní týden.