00 800 67 89 10 11

15. listopad 2019 08:00 - 13:00 | Pardubice

EVROPSKÁ INTEGRACE...NA SZŠ PCE

Evropská integrace na pozadí 17. listopadu - projektový dobový den představující klíčový proces evropské integrace na pozadí 17. listopadu.

Pro žáky 2. ročníků Střední zdravotnické školy Pardubice bude připraven projektový den tematicky zaměřený na proces evropské integrace na pozadí 17. listopadu.

Po dobu 5 vyučovacích hodin budou žáci navštěvovat dobově zaměřená stanoviště, plnit aktivity a vzdělávat se v oblasti historie a evropské integrace.

Projekt bude připraven od informačního střediska Evropské unie Europe Direct Pardubice ve spolupráci s lektory a pedagogy SZŠ Pardubice.

Společně s 2. ročníky SZŠ budeme vzpomínat, co předcházelo tomu, že něco jako výročí 17. listopadu 1989 vůbec slavíme. Každou vyučovací hodinu budeme v jednom desetiletí vlády komunistického režimu v Československu, ale samozřejmě nebude chybět ani propojení s Evropou a rodící se Evropskou unií. Cílem projektu je zprostředkovat žákům alespoň trochu atmosféru našich dějin a poukázat, co jsme měli s ostatními zeměmi v Evropě společné, a co u nás bylo naopak úplně jinak.
Bude to zajímavé, náročné a velké, ale těšíme se!


Na Střední zdravotnické škole Pardubice jsme společně s našimi báječnými lektory a skvělými vyučujícími školy realizovali projektový den na téma "Evropská integrace na pozadí listopadu 1989". :) Jednostranný výklad je pro žáky obvykle nezáživný, a tak jsme se rozhodli významné téma našich dějin zpracovat jinak, a to formou zážitku. Žáci si tak na vlastní kůži prošli vývoj od 50. do 90. let minulého století. Jak celý projektový den probíhal? Uvidíte na videu (ke zhlédnutí na Facebooku), za které moc děkujeme Adamovi Cvikovi. Velké poděkování opět patří celému týmu, který se na akci podílel a odvedl obří kus práce.

Fotogalerii k akci naleznete na Facebooku školy.