00 800 67 89 10 11

09. prosinec 2019 09:00 - 16:00 | Olomouc

Rozhoduj o Evropě

Chceš se dozvědět více o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník projektu Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Vzdělávací projekt "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky" je unikátní kombinací setkání mládeže, jednodenních interaktivních seminářů v regionech, simulace zasedání institucí Evropské unie a konference. 

Projekt je zaměřen na podporu dialogu mladých lidí o aktuálních evropských tématech a na jejich setkání a diskuse s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Zároveň přibližuje rozhodovací proces na úrovni Evropské unie. Určen je studentům všech typů středních škol z celé České republiky a Slovenska.

Během října, listopadu a prosince roku 2019 proběhne po celé České republice 12 regionálních seminářů a poslední z nich se bude konat 9. prosince v Olomouci. Přihlásit se mohou středoškoláci ze všech typů škol.

Semináře budou sestávat ze dvou částí – zjednodušené simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu a debaty s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Nejúspěšnější účastníci získají hodnotné ceny, ale zároveň postoupí na modelové zasedání institucí EU, které se uskuteční koncem ledna 2020 na Slovensku.

Termín konání regionálního semináře v Olomouci: 8.12.2010 | 9:00 – 16:00

Místo konání: Magistrát města Olomouce | Velký zasedací sál, Hynaisova 10, Olomouc 

Přihlásit se můžete zde: http://bit.ly/RoESeminare

Podrobnější informace o projektu Rozhoduj o Evropě naleznete zde: https://bitly.is/2nIKlv7

Počet míst na semináři je omezen. Nutná registrace!