00 800 67 89 10 11

15. říjen 2019 16:30 - 18:00 | Pardubice

ÚVOD DO RYTMŮ FLAMENCA

Doprovodný seminář k výstavě fotografií, rekvizit a kostýmů "Flamenco!" na Zelené bráně v Pardubicích.

Zelená brána Pardubice Vás ve spolupráci s Europe Direct Pardubice a Flamenco Pardubice zve na doprovodnou akci k výstavě fotografií, rekvizit a kostýmů "Flamenco!" v předbraní Zelené brány.

Seminář "Úvod do rytmů flamenca" přiblíží tuto temperamentní jihošpanělskou hudebně-taneční kulturu.  

Účastníci semináře se něco málo dozví o flamencu, ale zároveň si budou moci vyzkoušet hudební nástroje, rekvizity, tanec... a ponořit se tak alespoň na okamžik do tohoto krásného umění, jež bylo roku 2010 zapsáno mezi světové dědictví UNESCO.

Seminář povede Lenka Jehličková (zakladatelka, choreografka a lektorka taneční školy "Flamenco Pardubice") za kytarového doprovodu Kamila Ďurany.

Seminář se bude zdarma konat dne 15. 10. 2019 od 16:30 do 18:00 hodin v předbraní Zelené brány Pardubice.

Svou účast si, prosím, rezervujte na e-mailu: eu@ticpardubice.cz

Těšíme se na Vás!
 
Workshop o flamencu se v předbraní Zelené brány opravdu povedl! Velké díky patří hlavně Lence Jehličkové z Flamenco Pardubice a také Kamilovi Ďuranovi. Dozvěděli jsme se zajímavosti ze světa flamenca, seznámili se se správným provedením tlesků, vyzkoušeli jsme si hru na cajon a k tomu se naučili krásný kousek taneční choreografie, kam jsme pod vedením lektorky zakomponovali různé prvky - dupy, tlesky, práci rukou apod.
Prostor byl i pro dotazy a individuální rozhovory o flamencu, jeho rytmech a náročnosti. Děkujeme skvělým lektorům a všem, co dorazili a nebáli se zapojit!